Wpis z mikrobloga

Pytanie do fachowców. Kiedy muszę zrobić przerwę od malowania figurek akrylami i odstawić farby załóżmy na kilka miesięcy, a nawet rok to muszę nimi jakoś w międzyczasie potrząsać, zamieszać itp, aby zachowały swoją trwałość, nie wysychały itd?

Z braku czasu mam dość długie przerwy od malowania, a nakupowałem tych farbek i nie chcę po powrocie musieć ich znów wymieniać. Dodam tylko, że z 10 lat temu miałem pokaźną kolekcję farbek citadel i po powrocie do hobby większość była do wyrzucenia, a tylko częśc udało mi się odratować więc może nie jest tak źle, bo nic z nimi nie robiłem w międzyczasie, ale chciałbym znać jakąś metodologię na taki dłuższy czas przechowywania żeby ich znowu nie stracić. Potrząsanie co miesiąc czy, jakieś zakraplanie czegoś do nich. Robi coś ktoś takiego czy po prostu rzucacie na półkę hehe
#malowaniefigurek #figurki #grybitewne #citadel #vallejo
StayOut - Pytanie do fachowców. Kiedy muszę zrobić przerwę od malowania figurek akryl...

źródło: comment_1636510650inzrS1OOM4oi6hdVB0TEfg.jpg

Pobierz
  • 6
@DarthRegis: znam ten sposób jednak martwi mnie, że podczas tego procesu część farby i tak się zmarnuje bezpowrotnie. Być może kupię na próbę kilka pojemniczków i spróbuję. Dzięki za tip
@DarthRegis: ja póki co po każdym użyciu czyszczę te zamknięcia z farby, aby były szczelnie zamknięte. Jeszcze słyszalem o trzymaniu ich do góry nogami, wtedy niby farba korkuje dopływ powietrza i je uszczelnia jednak nie wiem co o tym myśleć. Co śmieszniejsze mam jeszcze farbki dodawane do Strategicznych Gier w Śródziemiu w takich mini plastikowych pojemniczkach. Nic z nimi nie robiłem kompletnie, ale miałem je do góry nogami właśnie i są
StayOut - @DarthRegis: ja póki co po każdym użyciu czyszczę te zamknięcia z farby, ab...

źródło: comment_1636511500q2ua1xV3Ux9YBthhuqJgcz.jpg

Pobierz
@StayOut: no niby, ale naprawde lepiej jest poswiecic jeden dłuzszy wieczor na przelanie w kropelkowe pojemniki niz uzeranie sie z mieszaniem co chwile, ja tez mam duze przerwy i sporo farbek wyrzuciłem przez to a teraz sobie stoja na luzie i sie nie martwie