Wpis z mikrobloga

motyla noga, co za bajzel w tych polskich "e-urzędach". Chciałem właśnie złożyć deklarację SD w urzędzie skarbowym.

Okazuje się, że istnieje coś takiego jak e-Urząd Skarbowy i nawet bez problemu mogę się tam zalogować przez swój Profil Zaufany, no ale oczywiście tam składa się innego rodzaju dokumenty.

Na szczęście jest jeszcze Portal Podatkowy, na który, teoretycznie, też można zalogować się przy użyciu Profilu Zaufanego. Niestety tylko teoretycznie, bo mimo iż nigdy nie zakładałem tam konta, to nie mogę przejść przez rejestrację, bo "konto dla tych danych już istnieje". Mogę "przypomnieć hasło", które wysyłane jest na adres mailowy, ale na tym powiązanym z moim profilem zaufanym wcale nie pojawia się żadna wiadomość z tego portalu. Nie mogę też skorzystać z opcji "odblokuj konto", bo wtedy (mimo że klikam "odblokowanie profilu z uwierzytelnieniem ePUAP" i się uwierzytelniam) otrzymuję informację, że "nastąpiła próba odblokowania niezablokowanego profilu".

Jasna cholera, co za burdel. Pewnie przez ten ich niedziałający informatyczny syf będę musiał pofatygować się do US osobiście, eh.

#zalesie #problemypierwszegoswiata #epuap #urzadskarbowy
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@informatyk:

Pewnie przez ten ich niedziałający informatyczny syf będę musiał pofatygować się do US osobiście, eh.


Pewnie Ci jeszcze jakaś urzędniczka powie, że widać nie radzisz sobie z komputerem... Ja też z IT, słyszałem już takie odpowiedzi nie raz (w takich okolicznościach xD).