Wpis z mikrobloga

  • 3
@RenkaRenkeMyje: Sytuacja jest prosta. Nie może wpuszczać wszystkich i piszę to ja jako "pełowiec". Z drugiej strony jednak, Polska nie może łamać przepisów międzynarodowych i nie przyjmować wniosków o azyl i nie może stosować push-back'ów osób, które dostały się do Polski i które złożyły prośbę o azyl.


@erixon Do tegoż polityka rządu w tej kwestii jest słaba. Sprawa powinna być już dawno umiedzynarowiona, Frontex powinien być już zaproszony oficjalnie
  • Odpowiedz
i nie przyjmować wniosków o azyl i nie może stosować push-back'ów osób, które dostały się do Polski i które złożyły prośbę o azyl.


Co to za bzdury? Przecież wnioski są przyjmowane, ale oni nie chcą ich składać z prostej przyczyny: oznacza to dla nich kibel w polskim ośrodku dla uchodźców, a oni chcą do "germany". Nawet tu uprawiasz propagandę.
@erixon:
  • Odpowiedz
chociaż nakarmić i zapewnić pomoc medyczną


@Aciapek: W Polsce chyba jest 30 000 bezdomnych - część z nich przez lata pracowała, płaciła podatki - czy ich nie należy nakarmić?

Dlaczego imigrant ma dostawać 1300 zł zasiłku + 1100 zł na każde dziecko, + mieszkanie a bezdomny nawet miejsca w noclegowni nie ma?
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Gdyby w tym tłumie był chociaż jeden pożyteczny społecznie osobnik wtedy spoko, niech włażą i niech pracują. Ale z tego co widzę to tylko przemarsz bydła, a tego u nas pod dostatkiem. Na #!$%@? nam więcej bezdomnych dzieciorobów?
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: te ale mi sie nie wydaje, ze antypisowcy chca by nielegalnie ich wpuscic. Chodzi bardziej o to, ze my nie mamy przygotowanego zadnego wariantu na wypadek proby masowego przekraczania granic, o ktorych sie mowi od kilku lat (patrz przyklad Grecji i Wegier). Powinni podstawic teraz tymczasowy budynek w ktorym kazdy czlowiek ktory jest po stronie Bialoruskiej, wypelni papiery (bo na te chwile ponoc Bialoruska straz graniczna nie dopuszcza ich
  • Odpowiedz
Tutaj dla Mirków bez wykształcenia i wiedzy to wszystko wydaje się takie proste i oczywiste, ale takie nie jest.


@zasadzka01: XDDD Nie każdy ma 15 lat na wykopie. Nie jest to proste, ale sama pomoc jaka taka też nie jest oczywistą sprawą, tym bardziej, że wiele osób z tych krajów nie spełnia warunków do statusu uchodźcy, to emigranci ekonomiczni. Lepszym rozwiązaniem jest pomoc na miejscu i np. podniesienie Iraku, w
  • Odpowiedz
Mnie zawsze dziwi dwójmyślenie "patriotów" - przypominać wszystkim dookoła, że nasi rodacy ukrywali żydów (co zresztą było niezgodne z prawem na terenie okupowanej Polski) i mówić o tym, że byliśmy najsprawiwdliwszym narodem w tej kwestii to są pierwsi,


Tak było. Jeśli nie rozumiesz różnicy między prawem, które tworzą nasi demokratyczni przedstawiciele, a takim, które wjechało do kraju wraz z wyłamanym szlabanem granicznym, to nawet mi cię nie żal.

ale gdy pojawia się sytuacja analogiczna, gdzie są wykorzystywani ludzie do politycznych wojenek, to nagle dostają jakieś zbiorowej amnezji i podniecają się, gdy tych ludzi wywozi się spowrotem do lasu xD.


Analogiczna
  • Odpowiedz
Ja jestem przeciwny wpuszczaniu ot tak, ale boli mnie brak pomocy humanitarnej od państwa, a wręcz zapobieganie możliwości udzielenia jej przez fundacje/organizacje. To jest #!$%@?ństwo.


@bred_one: a to zadanie nie stoi też po stronie białorusińskiej?
  • Odpowiedz