Wpis z mikrobloga

Ej, jest szansa, że się Big Techy dogadały i poniższe nie będzie już tylko żartem W zeszłym tygodniu się wszyscy scommitowali na wspólny protokół Matter.

Kto używa w ogóle asystentów głosowych i do czego? Bo dla mnie jednak brak polskiego języka to straszny problem, jakoś gadanie do puszki po angielsku wydaje mi się pretensjonalne. W moim smart-domu staram się wszystko ogarniać fizycznymi przyciskami

Jak coś to trochę szczegółów ode mnie na temat rzeczonego uwspólnienia:
https://vived.io/software-craftsmanship-saturday-vol-62-ignite-github-apollo-i-protokol-matter/?utm_source=wykop&utm_medium=mikro&utm_campaign=weekly-craftsmanship

#alexa #smarthome #vived #programowanie #programista15k
Articles - Ej, jest szansa, że się Big Techy dogadały i poniższe nie będzie już tylko...

źródło: comment_1636196096nlfMXs3HthyiltiEtWk0jF.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Niedawno dowiedziałem się po co je wymyślono.


@MiedzygalaktycznyMors: Wymyślono je na dziesiątki lat zanim technologia pozwalała je zbudować i zawsze powodem było używanie naturalnego języka w interakcji z maszynami. Pickard, Chip albo Michael Knight nie byli niepełnosprawni.

Bo dla mnie jednak brak polskiego języka to straszny problem,


@Articles: Zgadzam się w 100%, całkowicie przekreśla to tą naturalność. Mam pochowane guziczki pod półkami do co bardziej złożonych funkcji.
  • Odpowiedz
@dran2: Ja mam w domu i Alexe Dot, i parę Home Mini, bawiłem się też Home Assistantem. Po prostu zwykle tego używam do gaszenia światła (a do tego mi się lepiej ostatnio sprawa programowalny przycisk Aqary przyklejony do szawki z kilkoma zaprogramowanymi trybami) albo szukania gdzie mi leży telefon xd
  • Odpowiedz
@Articles:

kto i do czego

za długi temat a nie będę Ci książki pisał
Ja mam mycrofta (open source alternatywa) nauczonego polskiego dzięki Mozilla common voice i używam go głównie do popisywania się przed ludźmi którzy mi coś mówią o alexie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrafił bardzo dużo rzeczy, ale teraz mniej, bo po
  • Odpowiedz
@Wappyn: Tego się właśnie najbardziej boje w Mycrofcie :D Już Home Assistant jest mało stabilny, jak dołożę do niego jeszcze niestabilnego asystenta to będę się bardziej irytował niż cieszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Articles: MyCroft ma ten problem, że jest super projektem który jest niszowy, ludzie zaczynają się nim bawić tworzą swoje pierwsze skille które są turbo zajebiste. Utrzymują je przez rok, a potem patrzą na statystyki gwiazdek na githubie i uważają, że marnowali czas na coś co się nie przyjęło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może jak mainstreamowe voice assistant wystrzelą pod względem popularności w kosmos to ludzie na
  • Odpowiedz