Wpis z mikrobloga

Hej #orange czy Wy jesteście normalni?

Przydarzyła mi sie wczoraj sytuacja opisana na https://dailyweb.pl/cybertarcza-orange-jak-wylaczyc-co-to-jest/

Sytuacja wyglądała zupełnie identycznie. Orange wysyła jakieś powiadomienie, w formie która wyświetla komunikat na telefonie czy tego chcesz czy nie. Już sam fakt, że w ten sposób są wysyłane oferty reklamowe to jest spore nadużycie w moim mniemaniu ale okej. Klikam anuluj, robię coś na telefonie, nagle informacja wyskakuje ponownie. No to myslę, że jak będe klikał anuluj to będzie wyskakiwać do usranej śmierci to klikam "OK" i nagle... Przychodzi mi SMS, że usługa CYBERTARCZA zostaje aktywowana a jej koszt to 7.98zł miesięcznie.

Na infolinii udało mi się to wyłączyć, facet który ze mną rozmawiał stwierdził, że to normalna praktyka i nie ma w tym nic niezwykłego a to przecież tylko 7.98 a pierwszy miesiąc jest darmowy i można sobie to wyłączyć.

A ja sie pytam, dlaczego #orangepolska uruchamia płatne usługi przez jakąś ściemnianą zgodę użytkownika. Przychodzi CI powiadomienie i kliknięcie "OK" NIE JEST JEDNOZNACZNE Z "TAK, PROSZĘ URUCHOMIĆ USŁUGĘ CYBERTARCZA" DO CHOLERY.

Poza tym fakt, że powiadomienie nie wyskakuje raz tylko dwa, czy może więcej, nie wiem, może do skutku wysyłajcie aż ktoś to w końcu włączy?

Przecież to jest zwykły scam i naciągactwo, ja się zorientowałem co się zadziało ale starsza osoba może to przeoczyć, ba, dlaczego ja mam poświęcać czas na wyłączanie usługi której nie chciałem włączyć.

Kogoś tam solidnie narkotyki przetrzepały, że wpadł na taki pomysł.

#afera #orange #orangepolska #cybertarcza
  • 2
  • Odpowiedz