Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam Mirków, nie wiem czy dobrze rozkminiam. Ma router, już kilkuletni Asus, w domu ma dość grube ściany i zasięg wifi mi trochę kuleje. Przy testach speedtestem zazwyczaj mam większy upload niż download. Czy to może oznaczać, że router nie daje rady przebić się przez ściany sygnałem ale w drugą stronę karta wifi przy kompie ogarnia sprawę. Czy zmiana routera poprawi sytuację. Próbowałem działać coś z repterami ale dużej różnicy nie ma, mogę nawet stwierdzić, że repter pogarsza sytuację bo logując się przez niego do sieci wyniki na testach są gorsze. Router działa na pasmie 2.4 słyszałem że lepiej on penetruje przeszkody niż 5ghz.
Stary router ma 2 zewnętrzne antenki może taki z 4 dawałby radę lepiej. Co myślicie?
Dodam jeszcze, że próbowałem repter ustawić jako AP po kablu od routera ale też jest lipa.
Inwestować w nowy router czy gra niewarta świeczki?

#komputery #siecikomputerowe #wifi
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: aktualnie download to ok 25Mb/s, po kablu jest około 80Mb/s(to jest chyba max od dostawcy). Odpowiadając jak najwięcej :)
@Fat_Mo przerabiałem temat dosyć długo, mam dużo grubych ścian w domu i zawsze był problem. Skończyło się tym że mam teraz 7 sztuk Archer C6 na jednej nazwie SSID i śmiga aż miło. Wszystkie te repeatery to ściema bo to tylko powielenie sygnału po radiu. Kup dobry mocny router (nie mylić z drogi) I zobacz czy sięga, jak krótko kup taki sam skonfiguruj jako AP i wepnij po kablu w drugim pokoju.
@Fat_Mo: 80M bez problemu wyciągniesz w trybie N w 2.4GHz w kanale szerokim na 40MHz przy sygnale -60dB pod warunkiem że nie masz zakłóceń z innych sieci, analogowych transmiterów AV, elektronicznych niań, bluetooth.