Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto miał PS4 i zmienił na XSX? Szukam opinii.

Chciałem bezdyskusyjnie kupować PS5 (obecnie mam PS4 slim), ale w związku z tym, że konsol nie ma w normalnych cenach, a Xboxa Series X można znaleźć w akceptowalnej cenie zacząłem się zastanawiać, czy jednak nie zmienić frontu na Microsoft. Dodatkowo Game Pass brzmi zachęcająco.
I potem za parę lat kupić PS5 Pro.

Jest tu ktoś kto zmienił stronę z Sony na Microsoft? Macie jakieś sugestie?

#ps5 #xboxseriesx #konsole #xbox #ps4
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: dokładnie ziomek z roboty zrobił tak samo, a teraz sprzedaje xboxa bo wszystkie gry i znajomych ma na PlayStation. Dla jednej forzy nie warto, zawsze można kupić gamepassa i w cloudzia na laptopie pograsz.
@grundzio12: Forza nie jest kompletnie tym co mnie ciągnie. Jak jest w gamepassie to pewnie zagram, ale na pewno bym nie kupował konsoli dla tej gry.

Nie mam znajomych, z którymi gram online, więc i tak raczej single player mi zostaje.
@LucaJune

interfejs gorszy niż w Xbox One? Bo miałem One i dało się przyzwyczaić.


Gorszy od interfejsu ps4/5 IMO

Jak masz obie, to są jakieś rzeczy, które w normalnym użytkowaniu jedna konsola ma lepsze od drugiej?


Wygodniejsza jest ps dla mnie. Xbox ma te przewagę ze możesz sobie trzy gry zapamiętać (pamięć zrzucana na dysk) a w ps masz tylko jedną zapamiętana ale tylko w trybie podtrzymania. Xbox wydaje się delikatnie szybszy
@grundzio12: no trochę tak. Zawsze byłem team Sony, ale, że nie ma PS5, to zacząłem myśleć nad XSX.
Dodatkowo teraz patrzę, że w GamePassie to wcale nie ma nie wiadomo jakich bajeranckich gier.
No nic, myślę dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LucaJune: właśnie też chciałem to pisać, duża część to na prawdę słabe gry lub ograne wiele razy. A dla forzy czy innych obiecywanych exow to będzie cloud, który z dnia na dzień niby coraz lepiej śmiga. Wystarczy pad i telefon albo laptop.

W drugą stronę na razie się nie zapowiada by Sony wprowadziło PS Now w Polsce.
@LucaJune: Ja przesiadłem się z PS4 na XSX, ale w środku duszy zawsze byłem team xbox. Z one na ps4 przesiadłem się trochę pod presją znajomych, by tyrać razem online a wyszło zupełnie inaczej - pograliśmy kilka razy, a większość czasu to offline. Premierowo kupiłem XSX, świadomie go wybrałem i nie żałuję wyboru. Większośc kumpli przeszła na zieloną stronę i gramy częściej, dla casualowca gamepass to alleluja. Jasne, ze moze interfejs
@LucaJune

Od zawsze miałem PlayStation, dla mnie zakup Xboxa series x to była najlepsza decyzja w życiu.

Dzięki wstecznej ograłem sobie wszystkie exy od Xboxa pierwszego do one, w tym nadrobiłem takie rdr1 które tylko na tej konsoli działa w 4k i wygląda jak dobry remaster.

Dzięki FPS boost wybrane gry z one działają w 60fps.

Dzięki QR odpalanie gier jest błyskawiczne i nie trzyma 3 gier jak to ktoś napisał tylko
@LucaJune: Wiesz co, zależy w co chcesz grać, bo z jednej strony dla exów warto mieć PS (i wg. mnie warto zapłacić trochę wyższą cenę za konsolę), ale jeśli chcesz po prostu pograć - pytanie też jakie gry Cię interesują - to też myślę, że warto kupić Xboxa z gemapassem, zapłacisz na pewno mniej za konsolę + gry i będziesz sobie na spokojnie grał w nowości. A za kilka lat, jak
@gry-sa-sztuka: Chyba nigdy nie zrozumiem argumentu kupowania PS dla tych "ekskluzywnych" gier. Ograłem na PC Days Gone, Horizon: Zero Dawn, Death Stranding nad którymi się tak ludzie spuszczają i nie widzę w nich nic wyjątkowego, są po prostu średnie, ani dobre ani złe ale żeby kupować dla nich plejstejszyn i traktować to jako argument to bym musiał chyba na łeb upaść xD
@LucaJune: ja wziąłem po ps4 xboxa series S, tego bez napędu. Miałem dosyć czekania na dostępność ps5. No i te ceny...

Na pewno kiedyś kupię używkę ps5 jeszcze :) Ale nie żałuję zmiany, gier jest w pytę, większość exclusivów dawno temu ograłem na ps4, a tych nowych jest co kot napłakał. Nowa konsola mimo że "ta gorsza" to i tak ogromny skok wydajnościowy, mnóstwo gier w 60 klatkach, nawet te same
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@LucaJune: Sprzedałem na początku roku PS4 Slim na rzecz XSX i póki co nie wyobrażam sobie powrotu na PS. Gier dla których warto mieć PS5 nie ma, jak dla mnie oczywiście, a na XSX gej pas daje dodatkowo dużo opcji rozrywki. Za kilka dni nowa Forza, za miesiąc nowe Halo.
Kwestia interfejsu, aplikacji itp to już jak kto lubi.
Pady od Xa jak dla mnie są wygodniejsze, teraz dodatkowo wjechał Elite
@LucaJune: Dla takich gier jak banjo kazooie, atomicrops czy golf with your friends warto wydać każdego centa na XSX (ps. mogliby jakoś lepiej ogarnąć filtry wyszukiwania w GP bo tyle śmieci tam najeb**i że ja pierdziu( ͡° ͜ʖ ͡°)).
@LucaJune: Ja miałem w kolejności PSX -> XboxClassic -> PS3 -> X360 -> XOne -> PS4Slim -> XSX. Lubię oba sprzęty. Xbox to taki Android wśród telefonów (więcej możliwości i ustawień), zaś PS5 to iPhone (ubogi interfejs, ale prosty i wszystko śmiga). Przestawienie się pomiędzy padami to żaden problem, ja sam nie wiem, które wolę bardziej, oba mi pasują, choć DualSense nie miałem w ręce. GamePassa opłacam od dwóch lat, ograłem
https://xgp.pl/poradniki/tani-xbox-game-pass-ultimate/


@LucaJune: od lat byłem wiernym userem PS, z braku dostępności PS5 kupiłem sobie w grudniu XSX i to była świetna decyzja. Gamepass pozwala ograć sporo gier, w tym całkiem nowe tytuły. Tak, nadal wolę exy od sony ogólnie ale… tych i tak praktycznie nie ma a jak są i mnie interesują to wyszły też na ps4 (ghost of tsushima) albo nie mam pośpiechu. Do tego XSX wygląda elegancko, pad jest