Wpis z mikrobloga

Byłem w ub.tyg. w #mediamarkt w Jankach, chciałem kupić telewizor do #ps5. Miałem proste wymagania 120hz, 50 cali i hdmi 2.1.
Sprzedawca pokazał mi już nie pamietam co, mówiąc ze to jedyny w sklepie spełniający wymagania. Zerkam na opis i mówię:
- ale on ma hdmi 2.0
I tutaj nastąpiło coś co wbiło mnie w podłogę:
- w przyszłym miesiacu będzie aktualizacja i będzie miał hdmi 2.1

Przyznam, ze takiego poziomu ściemy za Boga się nie spodziewałem :) #telewizory
  • 10
  • Odpowiedz
@mitatuyo nie gadaj nigdy z obsługą tych sklepów jakie mi ściemy nagadali kiedyś odnośnie właśnie kupna tv to głowa mała.

Jak zapytałem go o konkretny model który widziałem w internecie to odpowiedział tylko "A po co Panu taki przestarzały badziew?" po czym zaczął wymieniać zalety jakiegoś tv co w necie mi każdy odradzał a potem pokazał na komputerze porównanie z tym co ja chce kupić to mu powiedziałem że jakiś inny model
  • Odpowiedz
@Tommy__: jak ostatnio byl tv na promocji ( i to nawet prawdziwej promocji, a nie udawanej) to sie pytalem czy mozna wlaczyc jakis obraz, bo tylko czarny ekran jest. To pan powiedzial, ze po co, dlaczego, przeciez sygnal idzie do 40 roznych tv i, ze to bedzie zle wygladac, wiec nie ma sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O dziwo, jak sie promocja skonczyla to nastepnego dnia juz
  • Odpowiedz
@mitatuyo: oled pewnie droższy ale lepszy dużo, w zwykłych telewizorach masz ileś stref podświetlenia, te diody lubią z czasem świecić trochę mocniej, lub słabiej, co doprowadza do nierównomiernego podświetlenia (u mnie w telewizorach widać to gołym okiem), a w OLED każdy piksel emituje światło, więc nie ma tego problemu
  • Odpowiedz
@KKK1337: to tak mi się właśnie zrobiło w krzywym szajsungu, 1/5 podświetlenie (zapewne przez zimne luty) potrafi migać lub całkiem przestać świecić - pomaga na jakiś czas silne pierdyknięcie po radziecku.
  • Odpowiedz