Wpis z mikrobloga

Czy zna ktoś się dokładnie jak powinno się celować w darcie?
Gram od jakiegoś miesiąca, do niedawna rzucałem celując mniej więcej tak jak się rzuca kamieniem, czyli patrząc na cel i nic poza tym.
Ostatnio spróbowałem inaczej i efekty były natychmiastowe. Mianowicie patrzę na cel, unoszę rękę i skupiając wzrok na tarczy obraz ręki jakby się rozdwaja na dwa. Oczywiście nie przymykam żadnego oka. Rękę trzymam nie przy swoim dominującym oku (niestety jestem leworęczny a dominujące jest prawe) ale między oczami. Wtedy ustawiam rękę tak by cel znajdował się dokładnie pomiędzy tymi dwoma obrazami lotki trzymanej w dłoni i wtedy rzucam.
Błyskawiczne zacząłem lepiej rzucać więc jest fajnie, ale moje pytania brzmią:
-czy poprawnie jest rzucać nie ze swojego dominującego oka tylko jakby z dwóch oczu?
-a jeśli trzeba z jednego oka to czy warto trenować rzucać z oka nie dominującego? Próbowałem rzucać z prawego czyli dominującego ale będąc leworęcznym jest dość niewygodnie.
-czy to normalne że przy takim rzucaniu dużo szybciej męczy się wzrok?
#dart
  • 2
  • Odpowiedz
@thuban303 nie ma chyba jednej odpowiedzi jak celować. Pooglądaj zawody, popatrz sobie jak rzucają zawodowcy, np Cullen macha ręka z boku głowy, nie mierzy żadnym okiem. Rzucaj, próbuj, nie zniechęcaj się za szybko bo to ciężki sport, ja rzucam ze 3lata a i tak nie umiem, ale się nie zrażam, gram bo lubię:P
  • Odpowiedz
@roman-cojapacze: wiem że dużo zależy po prostu od upodobań. Oglądam też dość sporo. Ale tego na co oni dokładnie patrzą, to się dostrzec niestety nie da. Oczywiście przyjemność z gry jest najważniejsza ale co raz lepsze rezultaty też są wskazane
  • Odpowiedz