Wpis z mikrobloga

chcesz zmniejszyc opakowanie?
napisz, ze to stare to bylo tak naprawdę 20% większe, a potem zmniejsz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kamis musztarda 225 -> 185g
czyli mniej #!$%@?

w sumie przydaloby sie, zeby producent mial nakaz informowac na opakowaniu kiedy zmienia sklad/opakowanie.
niby mozna sprawdzic opakowanie i cene z kg, ale to nie działa.

#marketing #jedzenie #downsizing
stefan_banach - chcesz zmniejszyc opakowanie?
napisz, ze to stare to bylo tak napraw...

źródło: comment_1634982789bNE0NBxU7sBNEOAFuNEonz.jpg

Pobierz
  • 6
w sumie przydaloby sie, zeby producent mial nakaz informowac na opakowaniu kiedy zmienia sklad/opakowanie.

niby mozna sprawdzic opakowanie i cene z kg, ale to nie działa.


@stefan_banach:

w wielu marketach masz na cenach cene za kg/litr/etc


@fiman:

A to nie jest prawnie nakazane? Cos mi sie wydaje ze juz od dluzszego czasu jest. Nie na "naklejce producenta na produkcie" ale na cenowce w sklepie

Tylko ze nie idzmy w druga
@gorzki99: trochę przerzucanie roboty na sklep, ale z drugiej strony to nie jest jakiś wielki koszt. Inaczej raczej nie da się tego zrobić.
Wydaje mi się że problemem z obowiązekiem informowania przez producenta że produkt jest mniejszy nie da się wyegzekwować - bo niby jak sprawdzić że to producent zrobił
trochę przerzucanie roboty na sklep, ale z drugiej strony to nie jest jakiś wielki koszt. Inaczej raczej nie da się tego zrobić.

Wydaje mi się że problemem z obowiązekiem informowania przez producenta że produkt jest mniejszy nie da się wyegzekwować - bo niby jak sprawdzić że to producent zrobił


@fiman: I tak i nie.

Producent chyba ma obowiazek na opakowaniu napisac ile produktu opakowanie zawiera.
Cene finalna ustala sklep.

I teraz
@gorzki99: Trochę tak i trochę nie. Od producenta też wychodzi różna cena, a po drodze masz jeszcze ciąg dostawców. Finalnie to jednak im mniejsze opakowanie tym większy koszt zawsze.
Finalnie to jednak im mniejsze opakowanie tym większy koszt zawsze.


@zajente: Finalnie to cene ustala sklep. Ciebie jako konsumenta nie interesuje ile sklep zaplacil producentowi i jaki byl lancuch dostaw. Ty widzisz to war i chcesz wiedziec czy i kiedy jestes ruchany. I nawet nie zlosliwie tylko ze faktycznie juz producent costam kombinowal. I dlatego terz jest obowiazek tego malego druczku ile cychodzi za litr/ kilogram itp.

Kiedys tgo nie bylo