Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem :/
Założyłem pare dni temu działalność i z rozpędu we wniosku o wpis do CEIDG podałem swój numer telefonu.
Nie pokapowałem się, że to będzie widniało we wpisie w internecie... I od tamtej pory dostaję codziennie po kilkadziesiąt telefonów oznaczonych jako spam.
Jeszcze tego samego dnia usunąłem swój numer z tego wpisu, ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy mój numer trafił już na jakieś inne strony czy co, ale zablokowałem już około 200 numerów, a to dalej codziennie dzwoni.
Macie jakieś pomysły co mogę zrobić?
Nie chcę zmieniać numeru. To jest mój pierwszy i jedyny prywatny numer, który kupiłem w czasach kiedy komórki dopiero wchodziły do Polski i jest tak zajebisty, że niektórzy nie wierzą, że to prywatny numer.

#pytanie #pytaniedoeskperta #spam #jdg #firma #ceidg

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617034ae820612000add897d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 15
  • Odpowiedz
Jedynie jak można to obejść to - > zablokuj połączenia od numerów nieznanych. Tylko w ten sposób dodzwonią się do ciebie ludzie z kontaktów
  • Odpowiedz
61702b9d820612000add875b:
@karol-domanski33 Czy to ważne? Z biednej rodziny nie jestem ale od rodziców prawie żadnej kasy nie biorę (a w szczególności nigdy ale to przenigdy na używki). Trochę na kryptowalutach się zarobiło trochę na resellu butów więc to nie problem i kasy nie brakuje na alkohol.
@Patioxd mocniejsze psychodeliki nie są dla mnie, kwasa mi się zdarzyło w bardzo małych dawkach próbować i się źle po tym czułem
@aaadam91 nie chcę
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania raz jeden jedyny zostawiłem kartę w terminalu po płatności (ni uja nie wiem jak to się stało, Orlen jak by kto pytał). Dojechałem do domu (całe 5min) i tel, a miałem nie odbierać bo nieznanych nie odbieram ;) Pani ze stacji dzwoniła że kartę zostawiłem :)
Tel znalazła po NIPie.
Ale fakt, że ilość spamu spora :/
  • Odpowiedz
@Reirethis: zajebista rada, koleś zakłada DG i chce rozwijać biznes a ty mu polecasz zablokować połączenia przychodzące z nieznanych numerów. Klienci na pewno się dodzwonią.
  • Odpowiedz
OP: @gabonczyk @kjut_dziewczynka @Nie_quatschen
A to nie mam się czego obawiać w odbieraniu takich telefonów? W sensie tych co mi je sam telefon oznacza na czerwono. Niby mają polskie numery kierunkowe itd. ale żyjemy w tak #!$%@? kraju pod względem luk prawnych i robienia ludzi w #!$%@? (i nie mówię tylko o spamie), że ja już sam się obawiam czy nie zapłacę za samo odebranie takiego telefonu.
Bo jeśli nic się
  • Odpowiedz
@Reirethis: takie kwestie warto przemyśleć przed założeniem DG, ale mało kto wie jak to wyglada. Zazwyczaj gdy składasz wniosek, to podajesz wszystkie dane i telefon który już używasz, albo masz gdzie ogłoszony numer, albo klienci już go znają. Potem dostajesz spam do skrzynki i masę telefonów. Moja rada to przeczekać.
  • Odpowiedz