Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, rozglądam się za pralką i wstępnie wybrałem tą: https://www.euro.com.pl/pralki/amica-wa2s814bkisvod.bhtml
Ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy to dobry wybór? Szukając chciałem pralkę z silnikiem inverterowym, wymiennymi łożyskami, dużym załadunkiem i istotnym dla mnie programem "Pupil" (wyciąganie sierści z ubrań). Ten model ma też autodozowanie, co jest chyba fajnym dodatkiem. Co myślicie?
#agd #pralki #cokupic #kiciochpyta
  • 11
@Bielecki: Ja bym brał coś od Lg bo z tego co wiem (info z samego Lg) wszystkie ich modele mają rozbieralny zespół piorący więc jak zjebią się np. łożyska to sobie je za grosze wymienisz zamiast #!$%@?ć pralkę na złom. Sam mam od dwóch lat Lg i jestem bardzo zadowolony. Do tego wszystkie Lg mają silniki inwerterowe.
@Bielecki: 8 kg to nie jest wielki szał. Jeżeli Ci wystarczy, to ok, ale zaznaczyłeś, że patrzyłeś na pojemność.
Programy pupil są zazwyczaj nic nie warte, takie jest moje zdanie. To też zapewne zależy od tego, jakiego masz zwierzaka. Autodozowanie to również bajer, który w teorii jest zbędny.

Jeżeli chodzi o samą firmę, to wielkich zastrzeżeń nie mam. Jeżeli chodzi o wygląd, to prezentuje się przyjemnie.

Ten silnik w teorii powinien
@TheLizardKing: na elektrodzie w zeszłym roku pisali jeszcze, że wszystkie modele Amiki też mają rozbieralny zespół piorący. Niestety tak jak o wymienności łożysk można znaleźć informacje dość łatwo, tak o tym czy pralka jest skręcana czy klejona etc. to już ciężej - same ogólniki typu "każdy model" albo "niektóre modele", co przecież może się raz-dwa zmienić, jak tylko wyjdzie jakiś nowy model.
Mogę też napisać do Amiki na FB z pytaniem
8 kg to nie jest wielki szał


@dziadzkrakowa: niby nie, bo w teorii do 13kg są nawet, ale jak patrzyłem na takie 10kg, to już spore bydlaki są. Na tę chwilę mam jakiś staroć Ardo A400, gdzie co prawda ciężko znaleźć rzetelne specyfikacje, ale te które widziałem mówią o ładowności 5kg - a na chwilę obecną wystarczało. Mieszkam tylko z różową, także największe rzeczy to jakieś kołdry albo koce co najwyżej
@Bielecki: Pracowałem w branży. Mam taki program w LG, ale nigdy go nie użyłem, gdyż wystarczy zwykłe pranie i nie mam sierści psa. Może też zależy od zwierzęcia, bo mam (miałem, w tym roku uśpiłem) amstaffa z bokserem, czyli sierść bardzo krótka. Nie potrzebowałem używać programu na zwierzęta/sierść. Znam też ludzi, którzy mają starsze pralki np. z 10 lat i mają takie programy, ale ich nie używają, bo po zwykłym praniu
mam (miałem, w tym roku uśpiłem) amstaffa z bokserem


@dziadzkrakowa: współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Być może to zależy od pralki jako takiej po prostu. Może po prostu moja pralka już jest tak stara i tak wysłużona, że po prostu nie radzi sobie z sierścią. No i jeśli wierzyć specyfikacjom - tylko 400rpm, więc to też z pewnością ma znaczenie. A od materiału na pewno zależy -
@Bielecki: w rodzinie mam kogoś z samsungiem, który ma spokojnie 10 lat, ale bardziej strzelam w 12. Nie używają programu na sierść, czy zwierzę, a pralka sama pięknie wszystko ściąga. Co prawda mają kundelka, ale okropnie się leni + same różowe mieszkają, to wiesz jak z włosami. Dlatego zaznaczyłem kwestię materiału, bo ja nie mam ubrań do których muszę używać rolki. Dlatego moja opinia może być błędna. Wiem, że różowe o
@dziadzkrakowa: no co do sierści to tak jak mówię - może po prostu mam tak starą i wysłużoną pralkę, że po prostu sobie z sierścią nie radzi, a każda nowa pralka wyciągnie ją ot tak, nawet bez dedykowanych programów. Plus taki, że większość rzeczy mi pasuje w tym modelu, nie jest tak, że dla tego jedynego programu muszę rezygnować z wielu innych rzeczy.
Postaram się jeszcze skontaktować z producentem z pytaniem