Wpis z mikrobloga

Już za chwilę rusza kolejna i prawdopodobnie ostatnia rozprawa przeciw członkom Zarządu Fundacji Lux Veritatis (III K 555/20). Niewykluczone, że zapadnie dziś wyrok. Postaramy się relacjonować przebieg posiedzenia w komentarzach pod wpisem.
Co się wydarzyło ostatnim razem ->https://siecobywatelska.pl/oskarzony-oskarzyciel-przed-sadem-z-fundacja-lux-veritatis

Wołam


I osoby, które kiedyś prosiły, by je wołać do tej sprawy


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 72
  • Odpowiedz
Obrońca wnosi od odroczenie rozprawy ze względu na wczorajszą operację jednego z oskarżonych i to, że nie miał kontaktu z oskarżonym i nie mógł ustalić, czy będzie chciał się stawić. Oskarżony według obrony rozważał złożenie dodatkowych wyjaśnień.
  • Odpowiedz
nasz pełnomocnik: życzę oskarżonemu szybkiego powrotu do zdrowia, wniosek obrony jest uzasadniony
prokurator: jestem za przeprowadzeniem dziś czynności dowodowych
inny obrońca: od początku byliśmy za jak najszybszym zakończeniem pracy, rozumiem jednak wniosek, niemniej jestem dziś przygotowany do rozprawy
3 obrońca: prawo do obrony jest prawem świętym, odroczenie rozprawy w takiej sytuacji nie będzie przedłużaniem postępowania
  • Odpowiedz