Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarhei: Mam taką prostą za 800zł. Ładuję projekt, wlewam żywicę, odpalam i tyle. Wracam jak skończy, płukam detal, wstawiam pod lampkę UV i koniec roboty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarhei: Wady: można się upieprzyc żywicą, wymagana jest wentylacja. Dosyć droga żywica.
Zalety: żadnego cudowanie, bardzo duża dokładność gotowych elementów.
@antarhei: Jako użytkownik drukarek FDM i dosyć nowy user SLA przyznaje, że SLA jest mega precyzyjne i udane wydruki są piękne. Zależy co chcesz drukować. FDM też można się fajnie pobawić ostatnio drukowałem np podstawki pod szczoteczki czy nogi do regału na SLA by nie poszło;)
@antarhei: zanim pójdziesz w SLA napisz do czego chciałbyś używać drukarki 3D. Żywiczne może i ładnie drukują małe szczegóły ale przegrywają z FDM jeśli chcesz wydrukować coś bardziej wytrzymałego i solidniejszego. No i żywicą dużo więcej babrania niż ze szpulami plastiku.

Co do propozycji do Prusa Mini jest bardzo dobra na początek w tym budżecie jeśli wystarczą Ci wydruki o maksymalnych wymiarach 18×18×18 cm.
@antarhei: mam enderka 3, endera 5 plus i tego drugiego bez majsterkowania nie doprowadzisz do dobrego standardu (chyba, że ja miałem pecha:) ). Dobre rzeczy w tym budżecie słyszałem o anycubic 4max pro v2, z Creality masz jeszcze Endera 6 i Sermoon D1 rzadko spotykana, opinie ma dosyc dobre. Sam się nad nią zastanawiałem jako zastępstwo dla mojego Endera 3 (w budżecie ok 2k byl na allegro)
@antarhei: Loteria:) zalezy co poprzedni użytkownik z nią robił. Możesz trafić na kogoś jak np. ja który ulepszył jak się da standardową drukarkę, a możesz trafić na gościa co coś popsuł nie bardzo wie co dalej więc pozbywa się problemu. Ewentualnie ktoś kto na zasadzie słomianego zapału kupił drukarkę jest ok ale się nowe hobby znudziło;)