Wpis z mikrobloga

Jak wygląda dodawanie punktów VIP podczas zakupów w Lego z wykorzystaniem punktów?
Chodzi mi o sytuację w której wykorzystuję punkty do całkowitego lub częściowego pokrycia kosztu zakupu.
Przypadek pierwszy:
Mam odłożoną równowartość 80 funtów w punktach i chcę pokryć zakup używając wyłącznie punktów. Dostanę wtedy jakieś punkty za wydanie konkretnej kwoty?
Przypadek drugi: wykorzystuję całość dostępnych punktów + dopłacam różnicę. Dostanę wtedy punkty za całą kwotę czy tylko za dopłaconą różnicę?
Zbliżają się święta i planuję wziąć coś fajnego za uzbierane punkty i się zastanawiam jak to będzie działać.
#lego
  • 8
  • Odpowiedz
@hoppek: z tego co pamietam, to punkty vip sa naliczane wedlug prostego wzoru: calkowita kwota do zaplaty x pewien przelicznik zalezny od konkretnej waluty. Np wydajac 1zl dostaniesz mniej punktow vip niz wydajac 1 funta.

Na naliczenie tych punktow nie ma wplywu w jaki sposob placisz. Czyli mozesz zaplacic wszystko gotowka (w sklepie stacjonarnym), karta lub paypal (jesli placisz w s@h), a mozesz zaplacic czesc gotowka/karta, a reszte pokryc kuponem kupionym
  • Odpowiedz
  • 1
@damw: wiem jak liczyć punkty. W przypadku UK jest to osiem punktów za każdego wydanego funta. Fajne jest to, że nalicza się to nawet wtedy, gdy wydaje się pół funta albo mniej niż pół.

Czyli płacąc punktami + gotówką dostanę tyle punktów, ile normalnie dostałbym płacąc tylko gotówką? Np 80 funtów w punktach + 10 w gotówce = 90 funtów x 8 pkt = 720 pkt.
  • Odpowiedz
@hoppek: nie znam przeliczników za funty - sorry. Po prostu pamiętam, że jak ja korzystałem ze swoich vip punktów, to nie wpływało na przyznane punkty za dane zamówienie. A info o tym ile ich dokładnie zostanie przyznane jest zawsze wyswietlane podczas składania zamówienia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoppek: z tego co ja pamiętam, punkty są naliczane za wydany hajs, czyli nie dostaniesz punktów za płatność punktami. Ale najlepiej napisz do customer service I Ci powiedzą na bank. Jak lubisz punkty to poczekaj na weekend VIP, tydzień przed Black Friday z tego co pamiętam, double points na wszystko zawsze mają :)
  • Odpowiedz