Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować bycie poza rynkiem i opuszczenie 5/10/30/50 najbardziej profitowych dni - przykład z rynku akcji. -38% jeśli nie ma cię na rynku 5 dni w skali całych 40 lat.

Dla krypto myślę, że jest podobnie - jeśli ktoś trzyma w stablach z założeniem "wyszedłem z rynku i wejdę ponownie jak będę miał potwierdzenie, że rośnie", to coś go może ominąć.

#kryptowaluty #bitcoin
CzulyTomasz - Ile może kosztować bycie poza rynkiem i opuszczenie 5/10/30/50 najbardz...

źródło: comment_1632916243cOVRYyuObD9nJwBlJOETIy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Dla krypto myślę, że jest podobnie - jeśli ktoś trzyma w stablach z założeniem "wyszedłem z rynku i wejdę ponownie jak będę miał potwierdzenie, że rośnie", to coś go może ominąć.


@CzulyTomasz: tak, może stracić okazje na spore zyski, albo uniknąć sporej straty.
  • Odpowiedz
  • 1
@red_button no nie wiem, dla mnie wszystko jasne - hodlujesz 40 lat, wychodzisz na jeden dzień, wchodzisz kapitałem następnego dnia, powtórz razy 5 (albo więcej). Teoretyczna symulacja co się dzieje, gdy ktoś próbuje trejdować i nie pyknie.

@smutny_przerebel True. Zresztą tak samo pewnie są wykresy odwrotne - w stylu ile $ byłbyś do przodu, gdyby odjąć z większego wycinka te najgorsze dni.
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz: wychodzenie pełnym kapitałem może zaboleć. Ja opuszczam rynek na pojedynczych pozycjach po większym wzroście np 20-30%% i jednocześnie ustawiam zakup za tą samą kwotę ale poniżej 10% aktualnej pozycji. Robię to natychmiast bez kombinowania. Każda transakcja wchodzi wcześniej czy później. To jednak zarabianie przez minimalizowanie strat. Wg mnie lepsze od surowego hodlowania
  • Odpowiedz