Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektrotechnika #ultradzwieki Mirki, czy ktoś siedzi w temacie przetworników ultradźwiękowych do myjek ultradźwiękowych ? Zepsuło mi sie ustrojstwo myjka ultradźwiękowa i nie wiem jakie wartości rezystancji powinny mieć przy pomiarze DC, one działają w układzie rezonansowym ale nie jestem w stanie tego zmierzyć w ten sposób, brak sprzętu itd. Wymieniłem już dwa tranzystory, bezpieczniki kilkukrotnie, ale nie widze juz wiecej spalonych elementów. Pomimo tego idzie wysoki prąd przy załączeniu i pali topiki... podejrzewam przetworniki ultradźwiękowe, bo mają bardzo małą rezystancję przy pomiarze, ale nie wykluczam że przy pomiarze prądem stałym tak własnie ma być. Ktoś coś ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cholera to wychodzi na to ze wszystkie 4 przetworniki uszkodzone.. co ciekawe przy pomiarze dwóch połączonych równolegle wychodzi z pomiaru 0,9 Ohma, druga równolegle połączona para dokładnie tyle samo, czyli każdy z osobna jakbym to rozlutował wyszło by prawie 2 Ohmy na sztukę. Przed chwilą znalazłem jeszcze 3 spalone diody i wymieniłem, ale dalej to samo, spaliło na starcie bezpiecznik i jedną diodę... Nie ufam do końca temu miernikowi, to jeszcze pomierzę
  • Odpowiedz