Wpis z mikrobloga

@misiek12394: Ja ci mogę czeburaszkę polecić. Masz pełną swobodę łącznie haka z ciężarkiem, chodzi to ładnie i możesz jedną przynętę przezbroić bez wyciągania haka, ot zmieniasz ciężarek i jazda na rzekę.

W ogóle co to za wędka i co tam masz na nią wrzucone (plecionka, przypon)?
@Pantokrator kij jakiś Shimano nie pamiętam dokładnie nazwy, nawinięta plecionka i przypon gotowy. Jestem w pracy więc nie wypisze dokładnie co mam założone. Gumy rippery robinsona jakiś gotowy zestaw główka 8g
@misiek12394: No to ci nie pomogę, bo w sumie to nie wiadomo za bardzo, czym naprawdę łowisz. Ogólnie to szybko się przekonasz, że wiekszość roku lepiej łowić na mniejsze przynęty i liczyć na okonia. Jak wędka to wklejka, to powinno ci się dobrze łowić na główkach od 2-3g, ale czy to wklejka? Nie wiadomo.
@zielony_wiatr: To wędka z pełną szczytówką, która jest wklejana w blank, normalnie blank to typa i szczytówka to po prostu jego część. We wklejce końcówka jest ucięta i wklejona jest tam szczytówka, która co do zasady jest delikatniejsza, niż "normalna", co pozwala lepiej widzieć brania i uderzenia przynęty od dno. Są też nie-wklejki, które są bardzo wrażliwe, ale zwykle kosztują więcej. Typowo wklejek używa się do jigowania, czyli opuszczania przynęty gumowej