Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy #prawjazdy, taka sytuacja. Dziś jest już asfalt, bez oznakowania pionowego i poziomego. Ul strażacka prowadzi do trasy, i można skręcić w lewo, aby jechać w jednym kierunku trasy albo prosto, aby skręcić na drugi kierunek. Pojazdy zjeżdżające też mogą zakręcić (czerwona strzałka). Po skręcie jest wysepka i chciałem się upewnić czy wy też tak myślicie, że trzeba ustąpić pierwszeństwa samochodowi jadącemu jak strzałka czerwona, i na jakiej podstawie? Faktu że skręcil z ulicy w prawo czy z zasady prawej ręki na skrzyżowaniu - wysepce?
  • 11
  • Odpowiedz
@Matis666: jak nie masz znaków to masz skrzyżowanie równorzędne
czyli zarówno jeśli potraktujemy wyspę jako część skrzyżowania czy jako nowe skrzyżowanie - musisz ustąpić. Choć zgaduję, że dadzą znaki, bo to nieintuicyjne i kolizjogenne
  • Odpowiedz
@Matis666: moim zdaniem zielona ma pierwszeństwo bo już jest na głównej drodze. Czerwony się włącza do ruchu więc powinien ustalić. Ogólnie tam powinien stać znak droga z pierwszeństwem i podporządkowana, ale jak nie ma to strzelam, że zielony jedzie pierwszy, a czerwony ma zaczekać. Chociaż wiadomo - jak nie ma pewności to lepiej noga z gazu i puścić, bo osoba z drugiej str. Też może błędnie myśleć i wyjechać.
  • Odpowiedz
@Matis666: wygląda na dwupasmowa na obrazku. Tak czy siak dalej bym strzelała, że zielony pierwszy, bo czerwony zmienia kierunek jazdy. Nie jest to rondo, więc należy traktować jak skrzyżowanie. Może ktoś lepiej rozkmini, takie są tylko moje podejrzenia.
  • Odpowiedz
@little_muffin: czerwony nie włącza się do ruchu - już w nim jest
jak nie ma znaków, to nie ma "głównej" drogi z pierwszeństwem. Jak pisałem - zarówno gdy potraktuje się to jako jedno skrzyżowanie jak i dwa to nie ma zielony pierwszeństwa.

@Matis666: poziome jest tylko dodatkiem do pionowego, więc nic by nie dało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: była dwupasmowa, teraz jest jednopasmowa i zielony też zmienia kierunek ruchu bo główna droga idzie dalej prosto na wjazd. I wiadome jest ze musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka - którzy kontynuują jazdę ul Strażacką, ale pytanie jest który zjeżdżający @niegwynebleid:
  • Odpowiedz