Wpis z mikrobloga

W końcu! Dostałem przydzielony fødselsnummer.:D Dwa mieisące jestem w Norwegii i w końcu mogę założyć konto w każdym banku.
I teraz pytanie - jaki bank polecacie dla osoby która ma już fødselsnummer?

Waham się pomiędzy Sbanken a SpareBank1. A może coś innego wybrać?

#oslo #norwegia
  • 16
  • Odpowiedz
@JayCube: zależy mi tylko na nie największej opłacie rocznej, karcie debetowej bez dodatkowych opłat i aby nie pobierało za dużo za przelew na Revoluta czy Kantor Alior. Z lokaty czy oszedbosciowego pewnie i tak nie wyciągnę za dużo więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatthewDuchovny: Ja w Handelsbanku. Założyłem konto z D-numerrem i paszportem (unijny, to łatwo było). Chyba umowa o pracę też była potrzebna.

Odnośnie do Revoluta, to nie warto robić przelewów, tylko używać karty do doładowania. Wychodzi łatwiej i bezkosztowo.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny:
Jeśli chodzi o banki to mi tam spoko w dnb, płacę jakoś 250 albo 300nok rocznie za kartę i kolejne tyle za kredytówkę i to tyle. Odradzam nordea bo mają bardzo słaby nettbank, co do reszty to się nie wypowiem, ale ceny są wszędzie porównywalne
  • Odpowiedz
@Frasiu: u mnie to było tak, że nie mogę przebywać więcej niż 6 miesięcy w Norwegii bez fødselnummer. A, że mój termin z UDI był za więcej niż 6 miesięcy, to poszedłem bezpośrednio do Skatteetaten reportowac move to Norway. Jak masz job contract, mieszkaniową umowę i wszystkie papiery to nie powinni robić problemów z inną kolejnością. Dalej muszę iść do UDI za kilka miesięcy ale to będzie tylko dodatkowa weryfikacja.
To,
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: ja miałem wszystko co napisałeś wyżej ale Pani w skacie mówiła że musi upłynąć 6 miesięcy i kropka ¯_(ツ)_/¯ no nic, lepiej dla Ciebie bo mniej biegania po urzędach ;)
  • Odpowiedz
@Frasiu: może to było w czasie gdy umówione spotkania na UDI były na krócej niż 6 miesięcy w przyszłość?
Bo u mnie pokazało, że za 7 miesięcy mam UDI czyli pracowałbym już wtedy nielegalnie bo po 6 mieisącach muszę "Report a move to Norway".
Ale cieszę się bo mniej biegania po urzędach. Konto bankowe założone i czekam aż zatwierdzą w przyszłym tygodniu. Swoją drogą - ciekawe, że w Polsce o wiele
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: ja na konto w banku też musiałem czekać jakoś miesiąc, i byly z tym niezłe jaja. Poszedłem to oddziału to powiedzieli że przez neta można a jak zakładałem przez neta to koniec końców musiałem iść podpisać 4 kartki do banku i potem jeszcze czekać na kartę i numer.. Jak się już ma to konto to się czuje dużo lepiej, ze jednak płacisz swoją kartą i coś w tym kraju znaczysz
  • Odpowiedz