Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pafeo: ja dodaję łyżeczkę lub dwie oleju lnianego tłoczonego na zimno. Ponoć dodając olej spowalnia się uwalnianie węglowodanów i równoważy się posiłek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaczkoman: czemu? Każdy je to co lubi. Owsianki zacząłem jeść jakieś dwa lata temu, bo byłem przerażony ile cukru jest w płatkach śniadaniowych i nawet kukurydzianych (są słodzone słodem jęczmiennym).

Ogólnie uwielbiam nabiał - twarogi, serki wiejskie, maślanki, kefiry, jogurty naturalne, jajka. Teraz trochę cierpię, bo lodówka jest popsuta i musimy się pomieścić w turystycznej, i przeważnie nie ma miejsca na takie rzeczy. Układ pokarmowy już mi wariuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Borealny: to mnie zaskoczyłeś teraz, bo kojarzyłem cię zawsze* jako takiego fana owsianek, że wydawało mi się że od zawsze je jesz. Generalnie fajnie by było jeść owsianki, bo są zdrowe, pożywne i proste w przygotowaniu (i można kombinować z różnymi wariantami), no ale po prostu nie smakują mi płatki owsiane czy może raczej nie odpowiada konsystencja i ni to słodki, ni to wytrawny smak :p Ale płatków śniadaniowych nie jadam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaczkoman: no może trochę dłużej niż dwa lata bo zacząłem jeść je jeszcze przed założeniem konta tutaj, więc pewnie ze trzy lata albo trzy i pół już będzie. Szybko ten czas zleciał. Ale i tak późno zacząłem.

W serwisie mówili najpierw, że w tydzień kondensator dojedzie. Później się okazało, że są braki u producenta, więc będą sprowadzać z Turcji i może potrwać dwa tygodnie. Ciekaw jestem czy się uda. Rodzice rozmawiali