Wpis z mikrobloga

Aktualizacja :)
Lawa płynie sobie powoli zjadając domki - wszyscy są ewakuowani (ok 5 tys osób). Obecnie zero ofiar/rannych, prezydent wyspy obiecuje że wszyscy dostaną odszkodowania za straty. Minister turystyki zachęca do odwiedzin "jak twój hotel będzie na trasie lawy to załatwimy ci inny" :)
khazul - Aktualizacja :)
Lawa płynie sobie powoli zjadając domki - wszyscy są ewakuo...

źródło: comment_16321514305uvQ01RLvnLbEUXee4WGIv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@khazul: Tobie nie zagraża? Z filmu wygląda jakby potok lawy szedł w Twoją stronę.

BTW calima już odpuściła? Byłem pierwsze dwa tygodnie września na Teneryfie i się zawiodłem widokami ze szczytu Teide właśnie przez calimę.
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Tam tylko chwilowo byłem na górce się rozejrzeć, chwilę później zamknęli strefę dużo szerszą. W praktyce lawa popłynie dalej bardziej w prawą stroną - takie ukształtowanie terenu. Ogólnie ja mieszkam 15km dalej.w bezpiecznym miejscu. Na La Palma jest czyste powietrze - niektore dni mgła / chmury trzymaja się szczytu, ale kwestia tego dnia wybrania sie na inną cześć wyspy.
  • Odpowiedz
@kubik1410: My jesteśmy na południu, ale w małej miejscowości gdzie są trzy bary na krzyż, ale wszystko otwarte, nie wiem jak kluby w większych miastach ale ogólnie nie ma żadnych obostrzeń oprócz maseczek w pomieszczeniach. Tak jak kolega powiedział południe to tylko na chill, ewentualnie windsurfing/kite , jak bardziej imprezowo to na północ
  • Odpowiedz