Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

czy to jest wystawa która desakralizuje ludzkie szczątki? Dlaczego to jest dozwolone w Polsce?


@marcelus: z tego co wiem to ludzie dobrowolnie oddali swoje ciała (lub ciała swoich dzieci) w imię rozrywki i edukacji. Jaki masz problem?
  • Odpowiedz
@acidd z tego co wiem, nie wszystkie działa były oddane dobrowolnie - ciała więźniów, bezdomnych, umysłowo chorych. Wśród nich ciała chińskich więźniów po egzekucjach.

Poza tym jest kwestia należnego każdemu ciału szacunku i nie wystawianiu go ku uciesze gawiedzi.

Pomijam też takie sprawy jak nielegalny wwóz ciał do Polski.

Dziwne że ani służby ani rządzący nie zareagowali na to jawne łamanie praw boskich i ludzkich
  • Odpowiedz
z tego co wiem, nie wszystkie działa były oddane dobrowolnie - ciała więźniów, bezdomnych, umysłowo chorych. Wśród nich ciała chińskich więźniów po egzekucjach.


@marcelus: na stronie jest napisane coś takiego:

Wystawy BODY WORLDS istnieją dzięki hojności dawców ciał. Osoby te zdecydowały się dobrowolnie podpisać specjalne oświadczenia decydując, że po śmierci ich ciała mogą być wykorzystywane do celów edukacyjnych na wystawie. Tożsamość i przyczyny śmierci darczyńców nie są ujawniane. Wystawa koncentruje się
  • Odpowiedz
serio to są prawdziwe ciała? Można polizać?


@Reezu: są tabliczki żeby nie dotykać, nie wiem czy lizanie podchodzi po to, ale chyba tak xD
  • Odpowiedz