Wpis z mikrobloga

Dziś mamy środę a to oznacza kolejny wpisik, dzisiaj zajmiemy się broniami i artefaktami dla Raiden.
Cofniemy się trochę do poprzedniego wpisu gdzie omawiałem jej talenty, z czego jeden z nich daje: 0,6% większej regeneracji energii i 0,4% electro dmg bonus za każdy 1% ponad 100% energy recharge, a jest to ważne ponieważ jej główny set jak i ona sama potrzebuje dużo, ale to bardzo dużo tego (z tego co mi wiadomo to 250% jest uważane za optimum ale mogę się mylić) dlatego wezmę pod uwagę głównie ten jeden set, oraz bronie posiadające energy recharge jak substat.

Z 5* broni są tylko 2 wybory: Engulfing Lightning oraz Skyward Spine

- Engulfing Lightning jest personalną bronią Raiden, oraz w sumie najlepszą (to zależy o czym powiem później), daje ona 608 ataku i 55% energy recharge'a, a pasywka zwiększa atak o 28% energy recharge'a ponad podstawowe 100% jakie mamy, można zdobyć maksymalny bonus 80% ataku, oraz zyskujemy dodatkowe 30% er na 12 sekund po użyciu Elemental Bursta. Sam ten bonus do ataku jest świetny, no tylko musimy mieć duży ten energy recharge, inaczej będzie cienko, a kolejne 30% er z bursta oznacza że mamy i więcej regeneracji energii oraz elecro dmg bonus, jest to bardzo dobry wybór na Raiden, a jeżeli lecimy po refinement tej broni możemy zwiększyć zarówno ile tego dodatkowego ataku dostaniemy jak i ten maksymalny bonus.

- Skyward Spine jest odrobine gorszą alternatywą, daje 37% er, ale za to 674 ataku, natomiast pasywka zwiększa crit rate o 8% oraz zwiększa prędkość ataku o 12%. Dodatkowo normalne i wzmocnione ataki maja 50% szans na vacuum blade, który zadaje 40% ataku jako AoE. Zdecydowanym plusem jest to że jest ona nielimitowaną bronią i jeżeli nie pójdzie komuś na bannerze z Engulfing Lightning to Skyward Spine będzie bardzo dobrą alternatywą, ten dodatkowy crit rate jest też plusem jeżeli nie mamy dużo wcześniej wspomnianego crit rate'a, a vacuum blade jest przyjemnym dodatkiem jeżeli mamy bardzo dużo ataku.

Przechodzimy do 4* broni a tu mamy następujące rzeczy do wyboru: The Catch, Favonius Lance i Prototype Starglitter

- The Catch jest to darmowa broń którą można zdobyć za łowienie ryb, daje 510 ataku i 46% er, pasywka zwiększa obrażenia bursta o 16%, oraz crit rate bursta o 6%. Zdecydowaną zaletą tej broni jest jej wcześniej wspomniana dostępność, nielimitowany okres czasu łowienia (ogólnie to łowienie jest bardzo przyjemne i warto spędzić trochę wolnego czasu na nie) oraz możliwość podniesienia refinement do 5 poziomu, który zwiększa obrażenia z bursta o 32% i crit rate o 12% i tu sobie wrócimy trochę do tematu najlepszej broni - dzięki prostemu refinementowi oraz dostępności tej broni konkuruje ona z Engulfing Lighning, a jeżeli jesteśmy budżetowymi graczami i stać nas tylko na banner z postaciami to The Catch jest najlepszym wyborem.

- Favonius Lance jest dobrą bronią na początek przed The Catch, dostajemy 565 ataku i 30% er, w pasywce obrażenia krytyczne mają 60% szans na generowanie cząsteczek, które będą regenerować 6 energii i można korzystać z tego efektu co 12 sekund. Jest ona dostępna na bannerach więc możliwe jest że parę takich się znajdzie, ponieważ przy r5 mamy 100% szans na wygenerowanie tych cząsteczek co 6 sekund, dobra broń na początek jak nie mamy żadnej alternatywy z energy rechargem

- Prototype Starglittrer jest bronią którą można wykuć u kowala, według mnie jest lepszą alternatywą od Favonius Lance zanim dostaniemy The Catch, daje ona 510 ataku i 46% er, pasywka zwiększa obrażenia normalnych i wzmocnionych ataków o 8% na 12 sekund po użyciu elemental skilla (2 stacki maks), zaletą a także i wadą jest to że potrzebujemy Billetów (zaleta bo nie musimy wydawać primogemów po broń a wada ponieważ są bardzo rzadkie, no chyba że komuś się poszczęściło), a na r5 dodatkowe obrażenia po użyciu skilla będą wynosić 16%. Jeżeli mamy Starglittera to warto go użyć zanim zdobędzie się The Catch, choć moim zdaniem nie warto jej podnosić do r5, za to warto zrobić inne bronie jeżeli mamy takie w planach.

Bronie mamy omówione jako tako teraz przechodzimy do artefaktów, do wyboru mamy tylko jeden set na szczęście, dla niektórych może to być wadą ponieważ widziałem wiele kreatywnych buildów na paru postaciach, ale wydaje mi się że jest to bardziej zaletą - 1 domena do farmienia i mamy z góry nałożony jaki set będzie najlepszy.
Set jaki jest najlepszy na Raiden to 4pc Emblem of Severed Fate. 2pc daje 20% er, natomiast 4pc zwiększa obrażenia z bursta o 25% naszego energy recharge'a, z czego możemy zdobyć maksymalnie 75% bonusowych obrażeń w taki sposób.
Jeżeli chodzi o podstawowe statystyki to kwiat i pióro maja tylko 1 wartość, jako zegarek wato tu wybrać energy recharge dla spamowania burstem przez większość czasu (jeżeli nie mamy er to atak może być dobrą alternatywą, ale tracimy sporo obrażeń z bursta), natomiast jeżeli chodzi o goblet to tutaj warto wybrać atk% ze względu na to że już dostajemy sporo electro dmg bonus z 2 talentu jeżeli mamy dużo energy recharge (chociaż są wyjątki jeżeli nie mamy za dużo energy recharge'a, wtedy warto wybrać ten electro goblet), a jeżeli chodzi o circlet to tutaj mamy do wyboru po prostu kryty. Jeżeli chodzi o substaty na niej to tutaj warto zaopatrzyć się na każdym artefakcie w oba kryty, energy recharge oraz atak.

No i to powinno być na tyle, mam nadzieję że byłem w stanie omówić wszystkie przypadki jakie występują, trochę jestem zmęczony dziś więc mogłem coś pomylić/nie dopowiedzieć, na koniec jeszcze mam filmik zo testowaniem obrażeń na abyssie 9-11 (12 nie robiłem bo jestem leniwy i trochę zajmuje robienie tego perfekcyjnie) więc mam nadzieję że da to trochę podglądu na nią, a już w piątek ostatni wpis z teamami.

#genshinimpact #poradnikikozumo