Wpis z mikrobloga

Szukam lokalizatora dla osoby z demencją. W formie np. breloczka, czegoś małego co można wrzucić/przyczepić do torby/plecaka/płaszcza. Nie wiem czy takie urządzenie musi mieć jakiś zasilacz, czy to monitoruje na żywo, czy wysyła lokalizacje co kilka minut. Czy zasięg jest ograniczony? Czy trzeba simke w to wsadzić? Najlepiej żeby pokazywało na telefonie lokalizacje na mapie. Co radzicie?
#lokalizator #gps #alzheimer #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@ultrasonic: Osoba która będzie nadzorowała seniora nie ma iphona, tylko telefon z Androidem. I z tego co wiem airtag działa po bluetooth - czyli użytkownicy iphonów które mijają taki airtag łapią jego lokalizacje i podają dalej. Ale ta osoba może np. wyjść na grzyby gdzie nie ma nikogo w pobliżu, a tym bardziej z iphonem (wieś).
@Vadzior wszystko co chcesz osiągnąć musi mieć gps, jedyna sensowna rzecz która będzie trzymać więcej niż dzień na bateri to albo zegarek specjalny albo telefon. Wszystko inne jak te bryloczki to bluetooth
@Solitary_Man: Tak właśnie myślałem. Albo bluetooth i wtedy dupa jak osoba pójdzie do lasu albo trzeba codziennie ładować.
Senior nie ogarnia smartphona, zwyklackiego telefonu też nie ogarnia i nie zabiera. A opaskę/zegarek może zdjąć. Ew. jeszcze robić dym że go śledzą. Dlatego coś dyskretnego szukam.