Wpis z mikrobloga

Chciałem przejść z androida na ios kupując nowego iphona ale mam kilka wątpliwości.
1. Czy to prawda, że iphone nie ma nawet polskiego słownika? tzn. jak piszesz sms-a to nie masz podpowiedzi, poprawiania zdań jak w androidzie?
2. Iphona można normalnie podłączyć do pc z windowsem i przesyłać zdjęcia, pliki, muzykę w obie strony?
3. Apple store ma dużo mniejszą bazę aplikacji w porównaniu do google play?

Są jeszcze jakieś rzeczy, które bardzo denerwują na ios i utrudniają codzienne korzystanie? Podobno ios jest bardzo zacofany w porównaniu do androida, czy to prawda?

#iphone
  • 6
@sxilll:
1. Możesz wgrać inną klawiaturę która ma polski słownik
2. Nie tak łatwo jak na Maca, ale są aplikacje które to ułatwiają
3. Może nie dużo mniejszą, ale wiele aplikacji darmowych na andorida, na iosie jest płatna, do tego w app store ciężko coś znaleźć po za popularnymi apkami chyba, że znasz nazwę aplikacji.

Co do czwartego pytania, napisałem wczoraj ponad dwadzieścia punktów które mi przeszkadzały na tyle w iphonie,
1. Są podpowiedzi, ale nie działają w tak dobry sposób, mimo że sama klawiatura jest świetna. Ja korzystam z klawiatury googla - gboard. Masz podpowiedzi i parę innych funkcji.
2. Jest to upierdliwe na windzie, na macu bajka. Choć szczerze mówiąc słuchając muzyki że Spotify i mając płatnego icloud 200gb za jakies 12zl msc nie za bardzo potrzebuje.
3. Na pewno ma dużo mniej śmieci i rzeczy, które mogą wykradać dane. Apki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sxilll: co do ilości aplikacji to ciężko powiedzieć ale bawiłem się iPhonem i dwie podstawowe aplikacje które używam na androidzie okazały się płatne np. Odebrać telefon 4 euro miesięcznie????, tylko płatna wersja OsmAnd. Chyba że coś źle szukałem.