Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie grania cesarzem w HRE. Wydarzyło się shadow kingdom i rozegrało się na moją korzyść. Teraz mam decyzję Rein Italy i nie wiem co muszę z tym zrobić bo jest 1480 rok i odpala się drugie shadow kingdom i wszyscy wychodzą z Imperium. Wytłumaczy to ktoś?
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
Do 1490 musisz z każdym włoskim państwem z cesarstwa mieć sojusz lub wygrać z nim wojnę. Wtedy będziesz mógł aktywować decyzję i wszyscy zostaną w cesarstwie.
  • Odpowiedz
@Mobiux: Wystarczy w momencie pojawienia się incydentu wziąć sojusz z każdym państwem na, których on dotyczy i nikt nie wyjdzie z HRE po zakończeniu incydentu zrywasz sojusze i po problemie
  • Odpowiedz
@Mobiux:
1. pozwalasz im wyjść
2. budujesz sobie IA, robisz reformy, dochodzisz do tej co daje możliwość włączania siłą do HRE
3. wypowiadasz po kolei wojny włochom, wlączasz do HRE, nabijasz IA
4. profit
  • Odpowiedz
@kraggthegrimm: tak tylko za tą decyzję nie dość że mam dodatkowe +0.07 authority to jeszcze dostaję za tą decyzję 25 autorytetu a to nie w mąkę pierdnął bonus. W końcu udało mi się to zrobić jest 1490 wojna z francją o burgundię, francja jest gwałcona prawie mam trzecią reformę, czuj się zajebiście,profit. Tylko mam o 7 relacji za dużo ale to tam szczegół
  • Odpowiedz