Wpis z mikrobloga

[tabelka w komentarzu]
Jak mówiłem, że będzie drożej na rynku #gpu to byłem minusowany. A będzie jeszcze gorzej :)
Sporo zmian w tabelkach m.in. porobiłem osobne obliczenia dla 3 kryptowalut. Do puli dodałem również RX 6600 XT oraz RTX 3070 (wcześniej była tylko wersja Ti)

Tydzień temu średnio było 2% taniej (znowu).
Karty posortowane są rosnąco względem aktualnej ceny zakupu na Allegro (Kup teraz)

Obserwuj/czarnolistuj #wykopkopiekrypto

#gpuacl #kryptowaluty #ethereum #ethereumclassic #eth #etc #rvn #kartygraficzne #kopaniekryptowalut #mining #komputery #nvidia #amd
cranberry250 - [tabelka w komentarzu]
Jak mówiłem, że będzie drożej na rynku #gpu to...

źródło: comment_1630611423uhHjLxIJClXjdv7jZn87wY.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
można też zwodować kartę 2 generacje wcześniejszą


@xMaro: którą konkretnie? Bo ani wcześniejszy Titan X "bez p" dalej na pasalu, ani wcześniejszy Titan X na maxwellu nie miały wersji od kingpina, chyba że jakaś limitowana - jedynie EVGA

Kingpina kojarzę tylko GTX1080Ti i RTX2080Ti, z ww. tylko ten drugi po OC można jako tako porównać do 3080'tki

No ale 2080Ti to dziś bliżej 5k choć pamiętam czasy gdy dało się je
  • Odpowiedz
@Atreyu: oczywiście, że evga :) 1080ti które sobie śmiga na pamięci +12000mhz i core 2100mhz... przy 3080 bez top wersji asusa czy msi gaming x/z jest na tym samym poziomie, oczywiście poza wspieraniem RT i DLSS, więc im gierka nowsza, to bez tych technologii trochę lipa... ale od 4 lat pykam we wszystko w 4K na high i jest si...
  • Odpowiedz
1080ti które sobie śmiga na pamięci +12000mhz i core 2100mhz... przy 3080 bez top wersji asusa czy msi gaming x/z jest na tym samym poziomie


@xMaro: trochę życzeniowe

1080Ti (mimo że to dalej dobra karta) jest słabsza (mowa o rastrowaniu, bez RT) od 3060Ti. I to tak słabsza o 10-20%, w niektórych tytułach nadgania. Po ekstremalnym OC może się zrównać z 3060Ti, ale też trochę wątpię

No a 3060Ti, jest dużo
  • Odpowiedz
@Atreyu: nie wiem, przy premierze ms flight 21 miałem dużo śmiechu z recenzji i ludzi na twitchu, co na kombajnach klatkowali (~30fps i mniej), a ja sobie nad warszawą czy dubajem, sydney latałem na stałych 60fps+ (oczywiście przy high i realnej pogodzie) res jak piszesz, ultra wide, 3440x1440 czyli prawie to samo co 4k, przesadziłem ;)
co do klatkarzu... no ja od lat jadę na gsyncu... bez tego nie dał bym
  • Odpowiedz