Wpis z mikrobloga

@anonimowybagatelizator: żałosne to jest. Wmawianie, ze oni są tacy biedni. Serio. Szkoda, że trąbi się o tej „garstce” w usnarzu, a nie mówi jak biegną zielonymi granicami innych przygranicznych miejscowości. Jak dla mnie to nie są żadni uchodźcy tylko turyści
  • Odpowiedz
@Ahhahansjahs: Jak najbardziej jest. Wystarczy, aby sprawdzić definicję uchodźcy i domyślić się dlaczego uciekają przed Talibami. Polacy uciekali masowo choćby po nieudanych powstaniach - styczniowym czy listopadowym, a mogli ich nie wszczynać.

Uchodźca – osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała ze względu na różnego typu prześladowania. Wynikające z tego zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności jest najczęściej związane z walkami zbrojnymi, prześladowaniami religijnymi bądź z powodu rasy lub przekonań
  • Odpowiedz
@deeprest: ale wiesz, że to nie są ludzie z Afganistanu? Jest ich może mała garstka - znaczna większość jest z Iraku, Syrii czy nawet Somalii. Dostają się w sposób typowo turystyczny do Białorusi, a później przechodzą przez lasy przygraniczne do Polski i koczują ludziom w gospodarstwach. To nie jest tak, że ich siedzi 30 osób w Usnarzu. Chowają się po wioskach, w stodołach, kurnikach, kradną rowery aby się przemieszczać. Moja
  • Odpowiedz
@deeprest: sytuacja, która przytaczała w innym poście. Była taka akcja, gdy moja mama była w pracy, a mój tata z siostra w domu. No i dosłownie typ próbował wbić na chatę (brama była otwarta, często nie zamykają, bo np. mama wraca z pracy niedługo). Uciekał przed strażą, więc szczerze nie mam ochoty myśleć co by było, gdyby nie przekręcili drzwi. Złapali go u nas na schodach. No cmone.
  • Odpowiedz
@Ahhahansjahs: Dostali się być może przez Turcję, z pewnością z pomocą pośredników. Polscy uchodźcy też przecież trafiali do Argentyny, Indii czy Iranu. Nic ci ludzie nie są winni, że Białoruś toczy sobie niefajną grę z Polakami - a już szczególnie dzieci nie są za to odpowiedzialni, za ten ściek który się na nich w sieci wylewa.
  • Odpowiedz
@deeprest: Dobra koleś, nie #!$%@? XD „Koczują” od dwóch tygodni i przeszli z buta drogę którą non stop 24/7 idzie się 42 dni (ponad 5000km) - a minimum 66 dni temu w Afganistanie jeszcze było normalnie xD
  • Odpowiedz
@deeprest: A poza tym mają obok siebie bogate kraje arabskie - ich kultura, ale tam ich nikt nie przymie bo są zwykłymi pijawkami ekonomicznymi i niczym więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wspominając o ilości krajów przed Europą.
  • Odpowiedz