Wpis z mikrobloga

Tak sobie uświadomiłem, że Pan Donald Tusk, zapowiadając wprowadzenie związków partnerskich w przypadku wygranych wyborów, zrobił coś, czego opozycja w sumie od dawna nie zrobiła.
Otóż, ktoś od bardzo dawna zadeklarował co zrobi po objęciu władzy, zamiast tylko krytykować PiS. I nie, nie mówię tego by bronić Kaczą partię. Po pierwsze, gdy opozycja krytykuje PiS to tak naprawdę nie mówi niczego odkrywczego. A dwa, krytyka połączona z własną wizją na świat jest przykładem merytorycznej dyskusji politycznej i światopoglądowej. A tego nam potrzeba. Mimo, że do wyborów 2 lata, to już teraz trzeba wystartować z kampanią. I ta kampania musi w sobie łączyć krytykę rządu z jednoczesnym przedstawianiem własnych pomysłów, zamiast liczyć na to, że dzień przed wyborami ktoś zobaczy baner z politykiem Po/KO z hasłem 'Będzie zajebiście' i odda na niego swój głos. Nie, nie tędy droga.
Ale co ja się dziwię, w końcu Pan Tusk jest poziom, albo i dwa poziomy wyżej od reszty naszych politykierów. I naprawdę, aby to dostrzec nie trzeba być jakimś wielkich fanem Króla Europy.

#bojowkadonaldatuska #neuropa #4konserwy #polityka
  • 4