Wpis z mikrobloga

Hej

Zatrudniam projektanta. Robi on w adobe ilustrator różne rysunki i projekty.

Chcę mu kupić tablet graficzny Wacoma. Co polecacie? Wacom to dobry tablet? Może coś innego?

OFC zapytam się go ale pewnie powie że taki z 5k jest najlepszy a nie chce przepłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grafika #adobe #projektowanie #sztuka
  • 7
  • Odpowiedz
@panato: znaczy ja się nie znam do końca. Boje sie że jak go zapytam to rzuci czymś z dupy (bo wie że mnie stać i zalezy mi na jakości pracy). Dlatego pytam bo nie chce być zaskoczony.
  • Odpowiedz
@zouzosi najlepsze firmy to wacom i huion, innej marce bym nie ufała. Jest duża różnica w cenie między tabletem z ekranem a takim bez, do tabletu z ekranem przyda się dodatkowo stand. Jeśli chodzi o tablet bez ekranu to imo powinien być wielkości zbliżonej do kartki a4, nie mniejszy
  • Odpowiedz
@zouzosi wydaje mi się że to mocno indywidualna sprawa. Jeśli nigdy się nie używało tabletu bez ekranu to potrzeba trochę czasu, żeby się do niego przyzwyczaić (gdy rysujesz na takim tablecie patrzysz na ekran a nie na swoją rękę, dla niektórych może to być trudne na początku). Z drugiej strony te ekranowe tablety chyba bardziej się wykorzystuje do digital paintingu. Ja do pracy używam tabletu bez ekranu i robię nim odręczne napisy
  • Odpowiedz