Wpis z mikrobloga

Dziwna sytuacja z dzisiaj, podpisalem w Orange nową umowę na abonament tel z nowym numerem. Włożyłem kartę sim do telefonu i po wykonaniu jednego połączenia dzwoniła mi już fotowoltaika. Pierwszy raz nie odebrałem, sprawdziłem numer w necie i okazuje się, że ludzie piszą, że to oni. Numer dzwonił to mnie minutę po wykonaniu pierwszego połączenia. Za kilka godzin wykonałem następne połączenie i po minucie znów telefon z fotowoltaiki (tym razem z numeru stacjonarnego). Odebrałem i miałem okazje porozmawiać z tym ichniejszym robotem (takim samym jak opisywany ostatnio na wykopie).

Czy oznacza to więc, że Orange ma coś wspólnego z nimi? Dzwonili tylko po tym gdy skończyłem już do kogoś dzwonić - mniej więcej po minucie. Gdyby to był normalny telefon w randomowych godzinach to po prostu pomyślałbym, że pewnie numer poszedł do ich bazy i dzwonią, albo że kilka lat temu należał może do kogoś innego.

To, że dzwonią minutę po mojej rozmowie z kimś innym jest mega dziwne.

#orange #fotowoltaika #spam
  • 8
  • Odpowiedz
@Nikwu: Pierwsza sprawa, nowy numer nie oznacza "nowego" numery tylko najczesciej numer po kims, tak dziala numeracja komorkowa, ktos nie przeniesienie numeru, trafia on do "poczekalni" na pol roku czy rok i dostanie go nowa osoba, potencjalnie razem z cala historia w roznych bazach danych czy rejestracji do pozyczek.

Druga te fotowoltaiki czesto dzwonia automatami zeby sprawdzic czy numer jest zajety, czy odbierze, dopiero po nawiazaniu polaczenia przelaczaja na naganiacza
  • Odpowiedz
@Nikwu: Z tego co wiem , to Orange zajmuje się tez energia. Może jeszcze bardziej poszerzyli działalność i teraz tez fotowoltaika.
  • Odpowiedz
Pewnie telefonia komórkowa zniknie wcześniej niż do czegoś takiego dojdzie, ale widziałbym pewne rozwiązanie pozwalające znacznie utrudnić życie spamerom. Mianowicie podstawowy numer bardzo indywidualny, a do tego nielimitowana ilość aliasów(raczej nie byłoby to w formie numerów jak obecnie). Gdziekolwiek mamy podać numer, podajemy alias z daną usługą powiązany. Jeżeli dojdzie do wycieku to od razu wiemy kto i od razu możemy usunąć powiązanie aliasu z naszym numerem by nieuczciwa firma nie mogła
  • Odpowiedz
@Nikwu możesz złożyć wniosek o zmianę numeru (jeśli podpisywałes umowę na nowy numer) ale to nie gwartuje że te boty nie będą dzwonić bo oni dzwonią masowo na różne kombinacje
  • Odpowiedz
@Szynk44: Numer najwyzej bedzie w innych bazach, nawet na stare numery potrafia dzwonic ktore nigdy nie zmienialy wlasciciela, mi sie zdarza fotowoltaika, jakies hotele, leczenie a mam numer z 10 lat, zadnych pozyczek chociaz podaje go do kontaktu w banku czy przy rekrutacjach, w sklepach internetowych.
  • Odpowiedz
@Nikwu: orange na pewno sprzedaje lub kradną im numery - zawsze jak dzwonią naganiacze to dzownią na domowy i na komórki moją i ojca - wiedzą na pewno w jakiej gminie mieszkamy przy okazji, a na komórkę matki w plusie nigdy
  • Odpowiedz