Wpis z mikrobloga

Elo, szukam jakiejś stacji lutowniczej z hot airem do serwisowania pierdół w domu. Bardziej by był sprzęt praktyczny i na lata więc nie musi być uber tanio. Trochę wypadłem z obiegu co jest teraz spoko i w jakich widełkach więc powiedzmy na start, że mam budżet 1000 zł. Ktoś coś?

#lutownica #elektronika #hotair
  • 22
@Kryspin013: no tak, sam hot.
W Banggood jest teraz promo na MUSTOOL RS2 Durable 2 in 1 Hot Air Rework Station and Soldering Iron Station 800W with PID Smart Temperature Control ale mało o niej wiadomo w ludzkich językach. Jest 2w1, kosztuje w promce 400zł i też ma dmuchawę w skrzynce a nie w rączce

Do lutowania możesz też ew. dokupić na Banggood coś na grotach T12, np. KSGER czy Quicko
Do lutowania możesz też ew. dokupić na Banggood coś na grotach T12


@MiQ27: Widziałem T12, widziałem, że KSGER robi nawet hoty i kminiłem czy nie wziąć takiego zestawu. Ale mam kilka problemów:
- paczki z chin od jakiegoś czasu potrafią mi nie przyjść
- za każdym razem cło mi dowalają nawet jak zamawiałem jakieś pierdy po kilka $ z japonii xD
- Nie chce mi się czekać
- wolałbym 2in1 albo
@Kryspin013: jak się kupuje na BG z dostawą PL/CZ/ES to dochodzi raczej bezproblemowo w kilka dni
A właśnie dotarłem do informacji że jest niezły klon HotAira Quicka pod nazwą BEST BST-863, do wyrwania z BG EU za niecałe 600zł i mnie kusi mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A właśnie dotarłem do informacji że jest niezły klon HotAira Quicka pod nazwą BEST BST-863, do wyrwania z BG EU za niecałe 600zł i mnie kusi mocn


@MiQ27: Widzę że na bangood jest jakaś bieda promka na tego 861DW więc wyjdzie mnie z przesyłką ~1000 zł. Bierę.

202D


@slavoy: Sobie też sprawdzę później :P
861DW + 202D super zestaw do serwisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@slavoy: @MiQ27: Soory jeszcze dopytam w temacie lutownic Quick. Widzę, że są nowsze modele lutownic jak np TS1100. Nawet są trochę tańsze. Co myślicie o TS1100 vs 202D? Bo nie do końca rozumiem na czym różnica w tych seriach polega. No i TS1100 wydaje się mieć dużo bardziej uniwersalne oraz różnorodne groty.
@Kryspin013: ja się nie znam, poza tym moja wewnętrzna cebula się buntuje przed kupowaniem takich drogich rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale ostatnio ponoć zintegrowane groty z pomiarem są na fali, dlatego zamówiłem takie coś z Ali na T12, dla mnie powinno wystarczyć.
@Kryspin013: Ts1100 to stara konstrukcja grota jak w najtańszych stacjach 936. Tylko jednostka sterującą jest dobra. Zupełnie co innego niż 202D, gdzie jest termopara na końcu grota i zintegrowana indukcyjna grzałka. Dziadostwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013 z doświadczenia powiem że lepszą decyzją jest wzięcie taniego chinczyka 2w1 do sporadycznej pracy. Np yihua 878D w Diolut.

Nie widzę sensu w wydawaniu tysiaka na hota który właśnie będzie używany sporadycznie
Nie widzę sensu w wydawaniu tysiaka na hota który właśnie będzie używany sporadycznie


@Tymian: Zgadzam się i rozumiem ten punkt widzenia ale mimo wszystko kilka razy w miesiącu zdarza mi się coś lutować a czasami nawet trudniejszego. Więc zamiast przedkładać moje potencjalne błędy na błędy narzędzia z którego korzystam wolę sam coś #!$%@?ć z mojej winy niż przez kiepsko wykonane najtańsze narzędzie.

Wiadomo, że ten hot to nie jest jakieś narzędzie
Jest zajebista, będziesz zadowolony. Dwóm elektronkom poleciłem i złego słowa nie powiedzą. Sam mam jedną w robocie i w domu. Groty kupujesz raz i zapominasz o wymianach, bo są niezniszczalne.


@slavoy: z ciekawości w jakich cenach? Lub ile uważasz że spoko cena za tę lutownicę?
@slavoy: O kierwa. Miałeś rację z tą lutownicą. Nagrzewa się to prawie, że od razu i działa zajebiście. W porównaniu do mojego starego wellera z regulacją temp jeszcze przez grot to różnica jest kolosalna. Dziękuwa.

Jeszcze tylko hotaira muszę przetestować xd