Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jakoś 2 lata temu kupiłem mieszkanie z 2giej ręki, wszystko fajnie ale postanowiłem je trochę odświeżyć. Problem jest taki, że aktualnie jest naklejona tapeta, dodam że tapeta nie jest gładka a chropowata, ponieważ niby tam gruntowania nie było. Docelowo chciałbym mieć gładziutką scianę taką aby można było ją ładnie pomalować. I teraz pojawia się pytanie, ponieważ muszę ogarnąć ile będzie mnie to kosztowało, potrzebuję wiedzieć co będę musiał po kolei zrobić, nie znam się na tym kompletnie, jedyne co wiem, to wiem, że trzeba zerwać tapetę, jakby mi ktoś powiedział krokowo jakie etapy będą mnie czekać to byłbym wdzięczny.
#budownictwo #remontujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
@mikorys: zerwać taptę, zmyć klej, zagruntować penetrującym, powypełniać ubytki gipsem szpachlowym i powklejać narożniki w oknach i drzwiach na ten gips, przelecieć wszystko 2 razy gładzią, wyszlifować, odpylić, zagruntować penetrującym, poakrylować narożniki wewnętrzne bo i tak w starym budownictwie nie zrobisz na ostro, farba podkładowa po całości, poprawki, malowanie sufitu, malowanie ścian i finito( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rafalski45: A gdzieś czytałem o płytach gipsowych, że niby tańszym kosztem się to da zrobić. Trochę cebula, ale i tak to mieszkanie docelowo pod wynajem więc no jak da się coś taniej zrobić to w sumie było by fajnie bo bym mógł poświęcić dodatkowe fundusze na remont np kuchni :)
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Nie wiem nie znam się, no nic po prostu znajdę jakiegoś majstra, podam mu wymiary scian do ogarnięcia, zapłacę i niech mi wyliczy ile mnie będzie kosztować od A do Z i sobie sam zdecyduję, nie mniej dziękuję pięknie za pomoc ;)
  • Odpowiedz
@Rafalski45: kiedyś kupię Ci flaszkę, ale dopiero jak się dorobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak widzę kogoś na tagu remontujzwykopem z jakimś pytaniem to tylko czekam aż Rafalski wyjaśni temat.

Pozdrawiam cieplutko i super tygodnia życzę
  • Odpowiedz