Wpis z mikrobloga

Dobra, potrzebuje małego węgierskiego poradnika, albo i mniej węgierskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gdzie dobrze wypiję kawę w Budapeszcie i przy okazji zjem coś słodkiego? Milewidziane też restauracje w których wieczorem zjadłbym kolację, nie muszą być z kuchnią węgierską. Płacę w plusach
#budapeszt #wegry
  • 7
@kocot: Patmos Records books&cafe - tak na prawdę wszystko w jednym miejscu. Bardzo dobra i tania kawa, śniadań tutaj nie jedliśmy ale są. Przytulna atmosfera, niby centurm ale na prawdę cicho i spokojnie. Po drugiej stronie ładny park i jakiś rządowy budynek. Coś co musisz spróbować to zupy, mają przepyszne i codziennie inne

Hai Nam Pho - wybór nieco nieoczywisty, ale zdecydowanie warty polecenia. Najlepsze pho jakie w życiu jadłem.

Ha
@kocot: ja używałem revolta - wszędzie akceptowali. To zależy ile spędzisz czasu w Budapeszcie i jak chcesz się poruszać. Polecam metro i tramwaje, tanio jak cholera gdy kupisz bilet 48h. Metro warto szczególnie, że jedna nitka to chyba najstarsze metro w Europie, wygląda pięknie.

Mi się w zasadzie wszystko bardzo podobało, każdy ma inny gust. Gdy ja byłem, było jakie katolickie spotkanie, nie mój klimat ale ogromną ilość pielgrzymów, jakieś targi