Wpis z mikrobloga

Moskitiera założona na okno, doklejona nawet taśmą bo ojciec majster źle wymierzył i pociął za krótko, dobra, to lato będzie piękne, nikt mi nie będzie przeszkadzał... Taki ch*j xD Siedzę właśnie na kompie, koło mnie lata jakoś 3-4 komary, rozstawiłem pułapki składające się z podstawek na filiżanki i octu, zobaczymy co się będzie dziać po jakiś 30 minutach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

##!$%@? #owady
  • 11
@GoodNightPL: To bardziej na muszki owocówki w połączeniu z jakimś sokiem, kurkumą i kroplą płynu do naczyń :D Na komary najlepsza doniczka kapturnic, rosiczek i muchołówek, stoi za oknem i mam spokój przez całe lato
@GoodNightPL kuźwa to gdzie Ty mieszkasz? Ja mieszkam na zachodzie Polski, od tygodnia pada deszcz a temperatura to jakieś 14-15C w dzień a 10 w nocy, od jutra odpalam piec gazowy bo dzieciakom zimno..
@GoodNightPL: komary są w stanie przetrwać dni (o ile nie tygodnie) bez dostępu do krwi. Od zainstalowania moskitier i wytępienia większej części raidem w lipcu u mnie wciąż pojawiają się jakieś niedobitki. Rzadko, ale jednak. Jeśli chcesz mieć względny spokój to zrób pułapkę - butelka przecięta na pół i odwróc gorną połowę tak żeby zazebila się z dolną, później wlej ciepłą wodę (max 30st) i wsyp drożdże z cukrem. Komary nie