Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem.... Już od jakiegoś czasu siedzę w Niemczech. Do pierwszej pracy wyjechałem na trzy tygodnie (okolice Monachium), potem zmieniłem pracę na Saksonię. Przy pierwszej pracy miałem przypisany Tax ID, więc wszystko ok. Przy drugiej pracy podałem Tax ID, rozmawiałem z szefem o zameldowaniu, wysłał mi jakieś papiery, pytam czy wszystko ok, czy muszę z tym gdzieś latać, itp. to tylko odpowiedział, że wszystko jest w porządku. Po jakimś czasie, niedawno, zatrzymała mnie policja i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że muszę zapłacić mandat na miejscu, bo nie mam zameldowania. Nigdy specjalnie się nie interesowałem tym (i to jest duży błąd), a okazało się, że osoba godna zaufania tak na prawdę nie wiedziała co mówi. I mam pytanie, jakieś duże konsekwencje mi grożą teraz? Dodam tylko, że ciekawe jest to, że przez tych kilka miesięcy otrzymywałem normalnie wypłaty na pierwszej klasie podatkowej.
#niemcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61254a617b37e6000b7842b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 6
@Cogdziejak: w teorii tak, w praktyce za bardzo (czyli nie ze wcale) nie ruszają Polaków co maja hehe #!$%@? bo sobie przyjechali do roboty stad agencje tego nie pilnują. Zreszta jak się ostatnio meldowałem to najbliższy termin był na za 3 tygodnie xD
OP: @Cogdziejak Wiem, że tak to wygląda (a teraz wiem, że pracodawca ma to w dupie). Tylko zastanawia mnie fakt, że przez kilka miesięcy mam numer podatkowy, wypłatę na pierwszej klasie, dostaję korespondencję niemiecką na ten adres, a jeszcze nie dostałem żadnego wezwania w tej sprawie...

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @Korfanty39: Akurat nie mieli żadnego problemu z meldunkiem, tylko powiedzieli, że przez to muszę zapłacić od razu. Ogólnie, to jak im powiedziałem, że od kilku miesięcy mieszkam, to całkowicie to olali, tylko doradzili żebym jak najszybciej to załatwił, bo jeśli będzie następna taka sytuacja, to nie będę musiał płacić od razu, tylko mandat przyjdzie po miesiącu i sobie zapłacę kiedy będę chciał xD Ogólnie to była moja trzecia styczność