Wpis z mikrobloga

Odpowiadam tutaj, bo powtarzacie to jak debile.

TAK, Łukaszenka ma obowiązek zająć się ludźmi, których sam ściągnął. Bez dwóch zdań. Łukaszenka ma generalnie dużo obowiązków, na przykład przeprowadzić niesfałszowane wybory, nie strzelać do demonstrantów, nie katować ludzi po więzieniach i nie wsadzać ich w sfingowanych procesach. Łukaszenka tych obowiązków nie wypełnia, bo jest - UWAGA - dyktatorem łamiącym prawa człowieka.

Nie można oczekiwać od niego spełniania żadnych standardów. Nie rozpatrzy wniosków azylowych, przyjmie uchodźców, nie udzieli nikomu pomocy (chyba ze będzie chciał robić propagandowy cyrk), nie zrobi nic. Bo jest - UWAGA - dyktatorem łamiącym prawa człowieka.

Co normalnie wszystkim wiadomo, tylko polskie prawactwo od tygodnia doznało amnezji. Wyście przespali ostatni rok?

DW: @czarnapietruszka

#bialorus #lukaszenka #bekazpisu #bekazprawakow
Pobierz Andreth - Odpowiadam tutaj, bo powtarzacie to jak debile.

TAK, Łukaszenka ma obowi...
źródło: comment_1629830450yq6wv4kwnBbk9Gf7NczaKo.jpg
  • 20
@Andreth och jakze zaszczycony jestem, ze mnie cytujesz.
Pytan do tych bredni mam wiele ale...
Czy Afganczycy niejako zaproszeni przez lukaszenke nie wiedzieli dokad jada?
Czy to wina Polski jest, ze Bialorus nie wywiazuje sie ze zobowiazan konwencji miedzynarodowych?
Czy twoj maly mozdzek zdaje sobie sprawe jakie konsekwencje bedzie mialo przyjecie tych 30 biednych ludzi wbrew prawu miedzynarodowemu?
Czy zdajesz sobie sprawe, ze lukaszenka celowo ich pod karabinami przyprowadza na grniice UE
Czy Afganczycy niejako zaproszeni przez lukaszenke nie wiedzieli dokad jada?


Wiedzieli. I co z tego?

Czy to wina Polski jest, ze Bialorus nie wywiazuje sie ze zobowiazan konwencji miedzynarodowych?


@czarnapietruszka: Nie. I co z tego?

Na resztę nie odpowiadam, bo jesteś chamski. A co do bajdurzenia o "wbrew prawu", przeczytaj moje wpisy w poprzednim wątku. Ze zrozumieniem. Sformułuj pytania w sposób nie chamski i udowodnij, że przeczytałeś, co prawo mówi o
@Andreth to ty poczytaj. Polska nie jest odpowiedzialna za #!$%@? lukaszenki, zrozum to. "To z tego" ignorantko.
Teraz nie sa uchodzcami tylko migrantami i to czy Polska ich przyjmie czy nie zalezy od rzadu.
Tak jak kilkuset Afganczykow przylecialo do Polski. Nie znaczy to ze Afganczycy pod karabinami bialoruskimi dotarli do granicy maja byc bezwzglednie wpuszvzeni do PL.
Z czym masz.taki problem?
Tez mi ich zal ale to nie uprawnia nas do
@Hrjk: negocjacje to jedno a płacenie to drugie :) nie rozumiesz subtelnych różnic. Sytuacja musi być na tyle uciążliwa dla strony białoruskiej żeby nie wykorzystywała tego mechanizmu notorycznie. Może polski rząd wykorzystuje ten dramat do przyklepania nowych sankcji ? Może trwają negocjacje z bialorusia jak rozwiązać to żeby wszyscy wyszli z twarzą ? Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo państwa opiera się na głowie a nie serduszku pozdrawiam
@Beletch nie. Polski rząd próbuje straszyć uchodźcami, bo doskonale wiedzą, że jeśli ZP nie będzie mieć większości w przyszłych wyborach to wygrani nie popełnią błędu PO z ociąganiem się w sprawie Ziobry i Kamińskiego.

A że cała retoryka prawicy to straszenie wrogiem, to wroga sobie znaleźli. A że wygląda to dość tragikomicznie, podobnie jak pilnowanie schodów przez wojsko i policję jest nieważne. Ważny jest pokaz siły. Niestety tą siłę pokazują na grupce
@Hrjk: No tak z takim argumentem ciężko polemizować. Zasadniczo faktem jest ze podobne sytuacje maja miejsce w krajach bałtyckich, i jest potwierdzone ze na dzień dzisiejszy mamy do czynienia ze „sztuczna” fala uchodźców. Przeciwnicy tego państwa nie cofną się przed wykorzystaniem metod szantażujących nasza moralność.
Nie można oczekiwać od niego spełniania żadnych standardów. Nie rozpatrzy wniosków azylowych, przyjmie uchodźców, nie udzieli nikomu pomocy (chyba ze będzie chciał robić propagandowy cyrk), nie zrobi nic. Bo jest - UWAGA - dyktatorem łamiącym prawa człowieka.


@Andreth: od kiedy to mój problem? prawo mówi jasno że uchodźcy powinni złożyć wnioski o azyl na Białorusi
@czarnapietruszka:

to ty poczytaj. Polska nie jest odpowiedzialna za #!$%@? lukaszenki, zrozum to

Ok, z tym się można zgodzić. Ale Polska jest odpowiedzialna za swoje własne #!$%@?.
Ja naprawdę nie oczekuję od tego, że taki Błaszczak czy jego koledzy rzucą się z pomocą humanitarną, bo ich znam i wiem, jakie to są szmaty. Ale mogliby przynajmniej nie przeszkadzać wtedy, gdy ludzie z własnej inicjatywy próbują cokolwiek pomóc.
@Beletch: No tylko właśnie w tej chwili to Łukaszenko ciepły człowiek wygrywa, więc nie rozumiem tej logiki. Cała sytuacja zmierza w stronę wygranej PiSu, co jest na rękę Rosji. Jeśli myślisz, że on się teraz zamartwia że mu plan nie wyszedł to pomyśl po co to robi.
@czarnapietruszka: Ci ludzie są ofiarami Łukaszenki, ale nie możemy ich przyjmować, ulegać takiemu szantażowi moralnemu ponieważ on wykorzysta naszą słabość przeciwko nam.
Musimy być silni, pokazać że nie może tak z nami pogrywać, to wtedy przestanie bo nie będzie już na tym zarabić
Fragment „traktat sztuka wojny” głównie oparty o rozważania Sun Zi, pasuje tu mocno fragment o oddziaływaniu psychologicznym
Pobierz Cierniostwor - @czarnapietruszka: Ci ludzie są ofiarami Łukaszenki, ale nie możemy ic...
źródło: comment_1629939866FguZcYDOXPzS5DoNzobjyD.jpg
@Beletch: Nie demagogia tylko fakty. Na obecnym rozwoju sytuacji tracimy my i Polska. Serio myślisz że jak im pozwolimy tam umrzeć to on nie przyśle nowych?


@Koczkozaur: Oni mu płacą za transport, jak ich nie będziemy wpuszczać nie będą chcieli przyjeżdzać bo będą widzieć że to bez sensu.
Zwłaszcza że budowany jest mur i przekroczenie granicy będzie tylko trudniejsze