Wpis z mikrobloga

1583 + 1 = 1584

Tytuł: Saal
Autor: Grzegorz Wielgus
Gatunek: kryminał
ISBN: 9788366328549
Ocena: ★★★★★★★★★

Opis książki:

Nie uciekniesz. Nie ukryjesz się. On już złapał twój trop.

Wyjazd w Gorce miał być dla Alicji wytchnieniem od pracy, a wyświadczenie przysługi przyjacielowi tylko nieznaczną komplikacją weekendowych planów. Jednak jeden telefon zmienił beztroską wycieczkę w koszmar.

Przez tajemniczą przesyłkę, która przypadkiem znalazła się w jej rękach, kobieta staje się celem potężnej grupy przestępczej. Jej śladem podąża Saal – uzbrojony, doskonale wyszkolony najemnik, który ma tylko jedno zadanie: odzyskać paczkę za wszelką cenę. Aby przetrwać, Alicja musi wypełniać jego polecenia – inaczej wyda na siebie oraz najbliższych wyrok śmierci.

Czas rozpocząć polowanie.


Moje wrażenia:
To zdecydowanie bardzo dobry kryminał, a może thriller? W każdym razie - wartka akcja, doskonałe budowanie napięcia, opisy sytuacji powodujące, że w trakcie lektury po ciele przechodzą ciarki. A do tego góry, które uwielbiam (więc może moja ocena nie jest zbyt obiektywna?). Opisy znajomych szlaków i miejsc powodowały, że podczas czytania przenosiłam się całą sobą w Gorce i wczuwałam się jeszcze bardziej w losy bohaterów. I tak - zaglądałam do mapy w trakcie lektury. Tutaj ukłon w stronę autora - nie wyłapałam niezgodności :)
I na koniec, co jednak najważniejsze w kryminałach - historia nie jest przekombinowana. Wszystko ma sens i jest wytłumaczalne bez pomocy sił nadprzyrodzonych.
Zdecydowanie polecam książkę - nie tylko górołazom i fanom gangsterki :)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #gory #gorce
faramka - 1583 + 1 = 1584

Tytuł: Saal
Autor: Grzegorz Wielgus
Gatunek: kryminał
ISBN...

źródło: comment_16298226811Jljav0L80fqG9kZDxxEAZ.jpg

Pobierz