Wpis z mikrobloga

  • 35
1582 + 1 = 1583

Tytuł: Szczelina
Autor: Jozef Karika
Gatunek: thriller
ISBN: 9788366013100
Ocena: ★★★★★★★★

Opis książki:

Trybecz, pasmo górskie na Słowacji. Od dziesięcioleci krążą o nim legendy z powodu tajemniczych zaginięć. Niektóre ofiary zostały znalezione martwe. Niektóre zniknęły bez śladu. A jeszcze inne powróciły – ranne i niezdolne do życia.

Igor zdobył tytuł magistra. Po pięciu latach wreszcie może zacząć karierę jako… robotnik budowlany. Na swojej pierwszej budowie odkrywa tajemniczy sejf. Znajduje w nim płyty gramofonowe sprzed kilkudziesięciu lat. Słyszy na nich głos człowieka, który przez ponad trzy miesiące błąkał się w górach Trybecza.

Legenda, mistyfikacja czy przerażająca rzeczywistość?


Moje wrażenia:
Po książkę sięgnęłam z powodu gór. Co prawda nie byłam w Trybeczu, ale wędrowałam po sąsiedniej Małej Fatrze, więc czułam delikatny sentyment.
Czytało mi się lekko i przyjemnie, aż do wyprawy bohaterów w góry. Tutaj zaczęłam się męczyć - i bynajmniej nie z powodu nudnej fabuły czy coś w tym stylu. Wręcz przeciwnie! Było to zmęczenie psychiczne, byłam wyczerpana niemal jak bohaterowie. Miałam wrażenie, że jestem tam z nimi i razem przeżywamy to wszystko. Pod koniec byłam totalnie rozwalona i nie mogłam dojść do siebie przez dłuższą chwilę.

"Oczywiście, mogła tu działać pewna autosugestia, niektórzy są na to podatni. Wystarczy, że przeczytają o jakimś miejscu coś przekonującego albo przerażającego, a kiedy później się tam znajdą, od razu czują złe wibracje, wydaje im się, że ktoś ich obserwuje albo że widzą duchy."

To moja pierwsza książka tego autora, więc nie wiem, czy taki ma styl, a czy faktycznie coś jest na rzeczy z Trybeczem, że już samo czytanie o nim mąci w głowie i powoduje fiksacje.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #slowacja #gory
faramka - 1582 + 1 = 1583

Tytuł: Szczelina
Autor: Jozef Karika
Gatunek: thriller...

źródło: comment_1629822462tVyMVlippzlm9kLHw36kn8.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@faramka: a mnie wręcz książka przekonała, chciałbym odwiedzić te góry i poczuć tamtejszy zimny wiaterek na karku
  • Odpowiedz
@faramka: Czytając ten wpis tak mnie naszło, i udało mi się kupić 4 książki Jozefa Kariki, tj. Szczelinę, Strach, Wiatr i Ciemność - za całość dałem 80 zł z przesyłką, przeczytałem całość w ciągu tygodnia, po pracy, tak dobrze się czytało. A "Szczelina" jak dla mnie spokojnie 8-9/10, reszta też powyżej 7, polecam. Po "Szczelinie" za nic już bym się w Trybecz nie wybrał, chociaż to takie tylko pagórki :P
Jak
  • Odpowiedz