Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Cecztery: Opel Combo Turbo D 1.5 CDTI rok 2021 jechałem 100km/h po obwodnicy. Była to maksymalna dopuszczalna w tym miejscu prędkość.
  • Odpowiedz
@Cecztery kolego tu nie ma co sie chwalić niebezpieczną jazdą bo mamy w polsce ograniczenia i stwarzasz ogromne zagrożenie.
No chyba, że to dwupasmówka u niemca to wtedy tam zagrożenia nie ma XD

ostatnio dźwigneli mnie bmką, 153 na 140 XDDD
  • Odpowiedz
@Cecztery: 250 - kaganiec, wieloma różnymi autami w tym obecnym 335i. Bez kagańca poszedłby jeszcze dużo szybciej

Z mniejszych "rekordów":
- 200km/h (wg. gps) Calibrą 2.0 115koni
- 170km/h Corsą 1.4
- 100km/h maluszkiem ( )
  • Odpowiedz
Naprawdę tyle to poszło?! Tu chyba sporą rolę odegrał opór powietrza


@Kroledyp: poszła. Co prawda rozpędzanie 180-200 trwało kilka bardzo długich minut na S8, ale dobiłem do blisko prędkości maksymalnej wg. producenta (205km/h). Tylko musiałem przełączyć na benzynę xD

Dwa czynniki odegrały tu główną rolę. To było tylko 115koni, ale z dwóch litrów i miała te swoje 170Nm. Druga sprawa że Calibra miała jak na swoje lata bardzo niski współczynnik
  • Odpowiedz
na swoje lata bardzo niski współczynnik oporu powietrza


@Atreyu: przez chwile nawet dzierżyła rekord współczynnika oporu powietrza cx. Miałem wersje 16v i ledwo ponad 200k/h ale to była już sztuka nadgryziona zębem gazu mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cecztery: ponad 220 jako pasażer, ponad 180 jako kierowca Opla Zafiry 1.6, i mój personalny rekord prędkości w jednej firmie, czyli 168 km/h Fiatem Pandą 1.2 LPG ( ͡º ͜ʖ͡º)
Potwierdzony 3 GPSami, w tym jednym firmowym. Później dostałem jeszcze osobiste gratulacje od gościa który zarządzał flotą xD
  • Odpowiedz