Wpis z mikrobloga

- Polska powinna przyjmować migrantów selektywnie i brać tylko tych, którzy dadzą coś Polsce
- nielegalna imigracja powinna być powstrzymana
- politycy jeżdżący teraz na granice z pizza (xD) chcąc przypodobać się kawiorowej lewicy zaszkodzą tylko całej opozycji

Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym

#neuropa #4konserwy #polityki
  • 51
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: ale to fantazja, nie ma jak przeprowadzić takiego przesiewu. W takich warunkach pozostaje jedynie odmówić przyjęcia tych ludzi.

Ja nie mogę się nadziwić tym "szlachetnym" głosom, że mielibyśmy ich wszystkich przyjąć. Przecież imigranci zarobkowi, którzy przyjeżdżają do nas ze wschodu, #!$%@?ą w pocie czoła i ratują rozwój naszych polskich firm muszą odnawiać zezwolenia na pobyt i pracę, żeby w Polsce mieszkać. To jak można z dużo większym zaufaniem traktować
  • Odpowiedz
@Maneharno: Przede wszystkim nie powinno się zaburzać istniejącego ładu - jeżeli weźmiemy za dużo mężczyzn to będą się narastały tarcia o konflikty, a demografia zostanie zakłócona. Poza tym dobrze byłoby brać osoby z zaświadczeniami (po dokładnym sprawdzeniu) o ukończeniu jakichś uczelni, tacy ludzie mogą w przyszłości pracować.

A weryfikację wniosków o status uchodźcy pozostawmy urzędowi do spraw cudzoziemców, bo ci ludzie mają potężne i nieocenione doświadczenie.
  • Odpowiedz
No, a co powinnismy twoim zdaniem zrobić z ludźmi stojącymi na granicy?


@Maneharno: nic. Są na Białorusi, to ich problem - zaprosili ich do siebie, to niech ich ugoszczą.

Jedyna opcja to stać tam, a Białoruś nie odpuści.


@Maneharno: my też nie powinniśmy.
  • Odpowiedz
ale ogarniasz ziomek, ze prawo azylu to podstawowe prawo człowieka dające możliwość ucieczki przed prześladowaniem?


@Maneharno: w pierwszym bezpiecznym państwie. A niewątpliwie Białoruś taka jest.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Problem polega na tym że oni potrafią się radykalizować w kolejnych pokoleniach nawet jak rodzice są dość liberalni. Musieli by całkiem porzucić swoją religię, i chcieć pracować ale tego uzyskać się nie da. Nawet słyszałem przypadek że rodzice byli pracownikami uczelni, ateiści a dzieciaki się zradykalizowały, #!$%@?ły rodziców i poszli na szafot.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Nie myślałem że kiedykolwiek się z tobą zgodzę ale masz rację. Polska powinna przede wszystkim dbać o porządek i bezpieczeństwo u nas. Nie może być tak że dowolny kraj przywiezie pod naszą granicę losowe osoby i nagle stawiamy ich ponad naszym bezpieczeństwem i prawem. Ani kroku wstecz, niezależnie czy są tam kobiety z dziećmi (który realna liczba to 1%) czy młodzi mężczyźni.
  • Odpowiedz