Wpis z mikrobloga

@octave25: ale krupa od lejącego nie powinna być tak mocno odcięta
@Majronn: gdzie trzymasz(jaka temperatura)? Wygląda na mieszankę miodu z innym albo zebranie części z za duża zawartością wody. Znam się na tym, mam pszczoły od dwóch miesięcy xD
  • Odpowiedz
@kkk240: Smakiem się nie różni. Bo to jest ten sam produkt tyle, że ten nadole uległ częściowej krystalizacji. To naturalny proces. Nie mam miodu gryczanego. Mam wielokwiatowy, lipowy i akacjowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kkk240: Jak długo go masz? Świeży miód się nie krystalizuje dopiero jak stoi jakoś czas. Jak miód w ogóle nie krystalizuje to napewno jest fałszowany. Poczytaj o procederze fałszowania miodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@octave25: wydaje mi się że sam bym się nie oszukiwał XD mam z zeszłego roku dwa małe słoiczki z wiosennego i letniego wielokwiatowego i jeden spadziowy i żaden nie krystalizuje
  • Odpowiedz
@octave25: pszczelarz ze mnie bardziej hobbysta i oczywiście wiem że krystalizuje się miód aczkolwiek nie wywożę swoich uli na rzepak który najmocniej krystalizuje ani na grykę więc zaciekawiło mnie czy ma może inny smak odcięte płynne złoto od tego twardszego :D
  • Odpowiedz