Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie instalacji elektrycznej. Czy do zgłoszenia w powiatowym inspektoracie budowlanym zakończenia budowy domu wystarczy sam wpis do dziennika budowy czy wymagane są również pomiary elektryczne? Babka w inspektoracie tego wymaga a elektryk się upiera ze to nie jest potrzebne dla domów jednorodzinnych tylko dla budynków komercyjnych - bo jakby było innaczej to by mi nie podłączyli prądu do domu i nie miałbym umowy podpisanej z dostawcą prądu a mam. #elektryka
  • 13
@Zarzutkkake: Elektryk ma na pieczątce świadectwo kwalifikacyjne E i D i z tego co zdążyłem już poszperać w necie to upoważniają go do wykonania pomiarów i podpisania się pod pomiarami.
@Zarzutkkake: Żeby Cię już nie męczyć. Ostatnie pytanie. Czy w protokole musza być podane pomiary osobno dla każdego punktu czy wystarczy ogólna informacja ze pomiary dla wszystkich punktów są w normie?
@Mateo87 każdy punkt osobno, dodatkowo badanie rcd ma sie odbyć na każdym gnieździe w kuchni, łazience i innym pomieszczeniu o dużej wilgotności. Aczkolwiek często przechodzi badanie rcd z samego rg.
Tak samo z pierwszym odbiorem jedni wymagają pomiaru ipz na gniazdach kuchni i łazienki a inni chcą wszystkich gniazd. Jeden deweloper chciał pomiaru ipz oświetlenia wykonanego na kostkach świecznikowych. Co kraj to obyczaj.