Wpis z mikrobloga

Czesc. Czy jest ktoś kto kończył energetykę na polibudzie i pracuje w branży? Jestem świeżo po i chciałbym pogadac z kimś kto ma doświadczenie. Mam konkretne pytania. Tylko proszę żeby nie były to osoby pokroju @losBamberos88 które pracują na najniższych stanowiskach i tylko narzekają na innych, że im w życiu nie wyszło.
Jak coś to proszę o PW.

#energetyka
  • 14
Ja na 7 semestrze jestem. Ogólnie to chyba najlepiej znajomych ze studiów pytać. Ogólnie ja osobiście problemów nie miałem czy otrzymać staz płatny w wakacje czy z praktykami. Pracy jako projektant pv tez jest sporo i pracodawcach poszukują ludzi. Takie jest moje wrażenie póki co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seaborg442 ale ja chciałbym wlasnie w dużych firmach, jakoś siedzenie w małej pv mnie nie kreci. Jest ktoś z dużej państwowki albo consultingu? Ale nie że pracuje w Bełchatowie przy kotle tylko raczej centrala / zarządzanie?
@Helong zarządzanie. Może na początek projekty a później załapać się do wyższych władz. Szkoda mi 5 lat studiów by siedzieć na kotle jako operator jak np @losBamberos88 by później tylko jojczyc że traktują mnie bez żadnego szacunku - przecież to samo robią ludzie po technikum lol. Myślałem jak pokierować swoją karierą by zajsc wysoko w dużej firmie. Później może jakieś studia managerskie itd
@PernaHusa: no to ogólnie śmieszne xD powinieneś uderzyć w takim razie w jakieś studia z zarządzania czy jakieś MIB. Ogólnie firma takiego młodego po studiach sama nie wyślę, a samemu to kosztowne. Nikt ci nie da zarządzać projektem jak nie wiem o co chodzi w nim
@Helong jestem po stażu w jednej z dużych polskich firm energetycznych i zastanawiam się w którą stronę się nakierować. Mam możliwość dołączenia do zespołu projektow rozwojowych: koncepcje, analiza lokalizacji, dekarbonizacja. Zastanawiam się czy po kilku latach takiej pracy moje doświadczenie będzie cenne
@PernaHusa: tylko w jakim zakresie to był staż? bo mogłeś być przerzucany z działu do działu. Ogólnie ja uważam, że elektroenergetyka daje więcej możliwości niż ciepłownictwo, a studia na kierunku na energetyka to ściema
@Helong no z kierunkiem studiów już nic nie zrobię :-) staż miałem w dziale ograniczania emisji CO2. Głównie analizowaliśmy odnogę energetyczna, ale też transportowa która ma firma i inna. Ciepłownictwo teraz bardzo się modernizuje, jest dużo projektów i mało ludzi - tak słyszałem u nas. Zastanawiam się czy te projekty szybko się nie skończą ?
@PernaHusa: faktycznie, jak mieszkasz w miejscu gdzie są większe zakłady to tak. U mnie takowych nie było to się przerzuciłem na prąd. Ale ogólnie z rozmów ze znajomymi to słyszałem że bardzo biednie jest w ciepłownictwie. Mały rynek