Wpis z mikrobloga

  • 1
Wpadła mi w ręce złota moneta z 1903r. o nominale 5 rubli z wizerunkiem Cara Mikołaja.

Ile to jest warte i gdzie można spróbować to sprzedać oprócz allegro?

Z tego co wiem to złoto jest próby 900, a moneta waży ok 4gram.
Samo złoto to kilka set złotych ale wiem, że moneta ma też wartość kolekcjonerską. Na allegro widzę aukcje za 1200 jak i 2500zł. Nie mam natomiast wiedzy w jaki sposób się to wycenia.

Ktoś może pomóc?

#numizmatyka #monety #zloto #carskarosja
grubyy - Wpadła mi w ręce złota moneta z 1903r. o nominale 5 rubli z wizerunkiem Cara...

źródło: comment_1629141476OOSCJwbDBRVe7kWGZvldny.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@grubyy: Wartość kolekcjonerska zależy od stanu zachowania i rocznika.
U Ciebie stan przeciętny. Rocznik 1903 to nakład ponad 5 mln sztuk. Więc tak średnio rzadki ten rocznik jest.
  • Odpowiedz
@castaca: Po części @PLNY123: ma rację bo wycenił bym na jakieś 1450 -1500 zł ale nie kupił bym jej nawet za 1100 zł bo moneta jest dla mnie brzydka i tak jak pisze PLNY123 małe zainteresowanie PL, miałem chyba ja tylko 2 razy w życiu w ręce i nie widziałem zainteresowania również wśród znajomych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubyy: miesiąc temu sprzedałem taką za 1150 zł. Ceny powyżej 1500 zł to za o wiele lepsze stany. Jak ktoś mówi, że widzi takie Na sprzedaż po 2000 zł to po prostu je widzi. Będzie stała długimi miesiącami zanim kurs złota dogoni tą cenę.
  • Odpowiedz