Wpis z mikrobloga

@Tsewang: cmc, od biedy może być xtb. Tylko w xtb staraj się nie trzymać pozycji przez noc ze względu na koszty finansowania. A docelowo to micro e-mini futuresy na rynku regulowanym.
Dzięki za odpowiedź i namiary.

O xtb myślałem, chociaż nie wiem czy będzie lepszy niż moje konto w Bossa (metatrader). Bossa generalnie by mi wystarczyła, gdyby nie to, że czasami przy szybkich ruchach cen nie jestem w stanie otworzyć pozycji (nawet przy ustawionej w opcjach domyślnej dewiacji 700pipsów!) Nie wiem czy to problem z płynnością instrumentu czy jakiś inny.
Ciekaw jestem czy takie coś i rekwotowania zdarzają się też w cmc i
@Tsewang: xtb na pewno laguje po publikacji danych makro, nie sądzę żeby była to kwestia płynności bazowego futuresa, bo trudno sobie wyobrazić coś bardziej płynnego. Raczej źródła kwotowań CFD się rozjeżdżają
Jeśli za info o lagowaniu w xtb. W bossa występuje rekwotowanie, że nie mogę "złapać" pozycji za pomocą market order (limit order by raczej zadziałał, choć nie wiem z jak dużym poślizgiem).

Instrumenty CFD każde biuro może mieć inne (swoje) więc właśnie podejrzewam problem z płynnością na tym poziomie. Zastanawiam się czy brokerzy, którzy mają większe obroty/więcej klientów nie mają tego problemu z otwarciem pozycji przy 'szybkim' rynku.
mForex też mam - czasem działa lepiej niż Bossa, ale czasem dużo gorzej. Ostatecznie wolę bossę, zwłaszcza, że mForex pobiera dodatkowe prowizje, a spreadem prawie się nie różni.
@Tsewang: Za mikroloty faktycznie jest prowizja przy mini lotach juz jej nie ma.
Jeżeli chodzi o płynność działania to używam ich platformy od roku i nie zauważyłem problemów.
Z pewnością warto zwrócić uwagę czy gramy przeciwko brokerowi (market maker) czy na rynku STP i ECN