Wpis z mikrobloga

Mirki, też macie czasami tak, że muzycznie jesteście zamknięci w swojej bańce i wszystko Wam się już przejadło? Ja ostatnio, już nie mogę słuchać większości piosenek z lat i gatunków, które zazwyczaj słucham, czy to lata 50, 80, czarny rap z lat 90, dzisiejszy rap, etc. Potrafię ostatnio siedzieć paręnaście minut i nie znaleźć niczego, co by naprawdę fajnie brzmiało (ba, ostatnio nawet lecą u mnie świąteczne klasyki i bangery z ~2010, typu "Meet Me Halfway", itp. xD). I tutaj mam pytanie, jak Wy znajdujecie nowe fajne nutki i poszerzacie swoje horyzonty muzyczne (chociaż niekoniecznie tutaj mi chodzi o to, aby być jakimś alternatywnym koneserem)? Próbowałem używać Song Radio, do znajdywania piosenek, w jakichś klimatach (chodziło mi głównie o to, żeby odświeżyć jakieś kozaki, o których zapomniałem i które ostatni raz słuchałem lata temu), ale to działa tylko do pewnego, niezbyt satysfakcjonującego momentu. Jestem otwarty na wszystko w sumie chyba. Dzięki!

#muzyka #spotify
  • 5
@n1c3: youtube music (vanced), spotyfy "odkryj w tym tygodniu", i paradoksalnie losowe stacje w radiu w samochodzie. To ostatnie w połączeniu z shazzam i jakoś się kręci - co tydzień coś nowego :)
@RRybak: a no tak, dzięki! zapomniałem o "odkryj w tym tygodniu", chociaż z tych parudziesięciu nutek, znajdywałem zazwyczaj z 2-3, które naprawdę mi siadły i dodawałem do ulubionych. co do stacji radiowych, to poza pracą, praktycznie w ogóle nie słucham. i w sumie, robota mogłaby być miejscem do poszukiwania nowych utworów, ale "Aneta" się nie może skupić, gdy lecą jakieś inne piosenki, więc radio, które u nas leci ma tak małą
@n1c3: W spotify radio playlisty jest o wiele lepsze od song radio, do tego jak słuchasz sporo muzyki na youtube której lubisz to w proponowanych powinna ci się wygenerować playlista "Mój mix" i tam wśród tego co słuchasz też algorytm ci daje coś podobnego.
@n1c3: Radio kampus, również polecam archiwalne audycje polskiego radia czwórka, takie jak numer raz na fali, basstion, DJ pasamo itp, ekstra nutki czasem znajdowałem po shazzamie na yt, to miały po 500 wyświetleń, niektóre stały się nawet hitami w późniejszym okresie, do znalezienia u nich na oficjalnej stronie