Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: najpierw pozwolenie na budowę zbiornika podziemnego, potem 100 certyfikatów, protokołów i kwit z poświęcenia przez biskupa diecezji, a na koniec usłyszysz, że interpretacja prawa budowlanego przez urzędnika A różni się od tego co uważa urzędnik B i stos papierków trafił nie ma to biurko xD
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka zbudowanie elektrowni szczytowo-pompowej ;) ewentualnie można zrobić to samo ze studnią i dużym ciężarem z dużym przełożeniem do silnika/generatora. Ale i tak za wiele nie zgromadzisz, ale przynajmniej nie ucieknie jak z akumulatorów czy jakichś ciśnieniowych rozwiązań, że o wodorze nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: trochę słusznie, ale z drugiej strony przerost formy nad treścią. Kompletowałam dokumenty do pozwolenia na budowę - projekt zwiększył objętość dwukrotnie w stosunku do wyjściowej formy. Dokumenty do zgłoszenia zakończenia budowy, z wnioskiem i spowiedzią do GUSu to kolejne 30 stron makulatury plus dziennik budowy. Na co to komu? Zwykła chałupka...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: są różne rodzaje magazynów ale na zimę to nie ma sensu nie da się tak dużo. O wiele taniej wyjdzie dać 5-10 tyle paneli żeby w zimę się doba także bilansowania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: przy sprezaniu gazu jest ciepło. Takie instalacje są dobre przy przetwórniach gdzie potrzebne jest grzanie, chłodzenie i magazynowanie energii. Ale na zimę też odpada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KrowkaAtomowka: brak realnej kosztowo metody na magazynowanie takiej energii w gospodarstwie domowym. 1) pogodzić się z sytuacją i kupować energię z sieci 2) zwiększyć moc instalacji, najlepiej na trackerach, żeby mieć też wystarczającą produkcję zimą. Jeśli druga opcja jest za droga to magazynowanie energii tym bardziej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mateos2: U mnie 100kWp i magazyn 20-50kWh z ogrzewaniem. Lub 9kWp i magazyn 3500Wh. I caly rok mogę być samowystarczalny. Ta pierwsza opcja chyba tańsza, tylko kilka dni mocno pochmurnych pod rząd i też braknie
  • Odpowiedz