Wpis z mikrobloga

Remontuje właśnie mieszkanie w wielkiej płycie. Chciałbym sobie zrobić mini sieć, po 2-3 kabelki skrętki na pomieszczenie. Jaką skrętkę powinienem teraz najlepiej 5e, 6, 6a? Polecacie jakąś zarabiarkę, switch, gniazdka do siebie?
#sieci #siecikomputerowe
  • 11
@Lukasq: zbierasz kable w jednym punkcie do którego operator doprowadzi Ci internet, z mojego doświadczenia montera dla kilku dużych operatorów polecam polozyc od tego miejsca do szachtu na klatce peszel/rurkę z sznurkiem. Jak wielka płyta to najlepiej korytarz nad drzwiami wejściowymi bo to środek mieszkania. Kable zakańczasz niczym innym jak keystone przy czymś lepszym jak 5e.
@albcag: Przewód jest po starej właścicielce, już go wrzuciłem w peszel, bo docelowo będzie za zabudowaną szafą więc innej opcji nie było. Sznurek w środku i tak zostaje gdybym kiedyś postanowił zmienić dostawcę. :D

@BialoCzerwony: Nie za bardzo mam do czego uziemić więc raczej odpada. Skrętka będzie z 20 centrymerów od zasilania, więc raczej nie powinno być problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lukasq: zależy - jak zarobisz to musisz mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności. Jeśli zarobiony fabrycznie to będzie działać pod warunkiem że go za bardzo nie przeczochrasz. 6a ma duże wymagania pod tym względem i strasznie lecą transfery na zdegradowanym kablu. Mówię to z doświadczenia
@ruffio: O właśnie takich rad mi potrzeba. Nie mam doświadczenia. Przewód między gniazdkiem, a patchpanelem będzie na keystonach, więc tutaj wystarczy włożyć i zacisnąć. Te między switchem i routerem na kupnych przewodach 0.25 (nie chce mi się zarabiać).